Sport

• 15 listopada 2020
  • wyświetleń: 1021

Fortuna 1 Liga: GKS Tychy remisuje na wyjeździe z Górnikiem Łęczna

W niedzielnym spotkaniu w ramach rozgrywek Fortuna 1 Ligi piłkarze GKS Tychy zremisowali z drużyna Górniak Łęczna 1:1. Dzięki temu tyszanie z Lubelszczyzna przywożą cenny punkt.

Fortuna 1 Liga: GKS Tychy remisuje na wyjeździe z Górnikiem Łęczna · fot. GKS Tychy

Rywalem tyszan była jedna z rewelacji rozgrywek, Górnik Łęczna, który w tabeli Fortuna 1 Ligi zajmuje trzecie miejsce - gospodarze przed meczem z GKS Tychy zgromadzili 23 punkty (mają jeden mecz zaległy). Z kolei tyszanie z 19 oczkami przed spotkaniem z drużyną z Lubelszczyzny zajmowali 5 lokatę.

Przed meczem GKS z Górnikiem doszło do jednej, wymuszonej zmiany względem ostatniego meczu z Puszczą Niepołomice. Zmagającego się z lekkim urazem Bartosza Szeligę zastąpił dziś Dominik Połap.

W pierwszej połowie spotkania, mimo kilku ciekawych sytuacji obu drużyn, żaden z zespołów nie zdobył bramki. Wynik otworzył w 54. minucie, kiedy to bramkę dla Górnika Łęczna zdobył Bartłomiej Kalinkowski. Tyszanie odpowiedzieli cztery minuty później - pierwszego gola dla trójkolorowych zdobył Nemanja Dedic. Wynik 1:1 utrzymał się do końca meczu.

Górnik Łęczna - GKS Tychy 1:1 (0:0)
1:0 - Bartłomiej Kalinkowski (54.)
1:1 - Nemanja Nedić (58. asysta: Szymon Lewicki)

Sędziował: Tomasz Marciniak (Płock).

Górnik Łęczna: 33. Maciej Gostomski - 6. Paweł Sasin, 25. Paweł Baranowski, 2. Tomasz Midzierski Ż, 3. Leândro - 17. Karol Struski, 26. Adrian Cierpka, 7. Tomasz Tymosiak Ż, 23. Bartłomiej Kalinkowski (79, 19. Przemysław Banaszak), 9. Aron Stasiak (46, 22. Serhij Krykun) - 18. Bartosz Śpiączka (90, 28. Paweł Wojciechowski). Trener Kamil Kiereś.

GKS Tychy: 91. Konrad Jałocha - 24. Dominik Połap Ż, 6. Nemanja Nedić, 30. Kamil Szymura, 23. Marcel Stefaniak - 14. Bartosz Biel, 4. Oskar Paprzycki, 15. Jan Biegański, 8. Łukasz Grzeszczyk, 13. Łukasz Moneta (72, 17. Sebastian Steblecki) - 32. Szymon Lewicki. Trener Artur Derbin.