tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Sport

  • 3 listopada 2020
  • 5 listopada 2020

Mistrzowie B-klasy. 100 lat Czułowianki - spotkanie odwołane!

Jubileusz 100-lecia obchodzi w tym roku Czułowianka - klub poprzez swoją działalność bardzo związany z dzielnicą północnej części Tychów. 27 listopada miało odbyć się w Muzeum Miejskim spotkanie wspomnieniowe. W programie znalazły się rozmowy z zaproszonymi gośćmi, slajdowisko i pokaz filmu o Zygmuncie Hanusiku. Niestety, w związku z rozwojem pandemii i wprowadzonymi ograniczeniami, wydarzenie nie odbędzie się.

mistrzowie z B klasy


Wydarzenie odwołaneNajpopularniejszą sekcją Czułowianki była piłka nożna, ale uprawiano w nim również m.in. siatkówkę, tenis stołowy, sporty motorowe i strzelectwo. Szczególne emocje, nie tylko wśród mieszkańców dzielnicy, budziły przed laty derbowe mecze piłkarskie Czułowianki z Polonią Tychy.

Podczas spotkania, dzięki pokazom archiwalnych fotografii oraz rozmowom z zaproszonymi gośćmi, spróbujemy odtworzyć klimat dawnego sportu w Czułowie. Dodatkową atrakcją będzie pokaz filmu Wojciecha Wikarka „Hanys” o Zygmuncie Hanusiku - słynnym kolarzu, który swoją karierę sportową rozpoczynał od piłkarskich treningów w Czułowiance.

ar / tychy.info, źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.