tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 14 października 2020
  • 18 października 2020

Moskwa Pietuszki - monodram Mariana Opani w Teatrze Małym

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj

Za nami:

Już w najbliższą sobotę, 17 października oraz w niedzielę, 18 października Teatr Mały zaprasza na „Moskwę Pietuszki” - monodram Mariana Opani. Mistrzowski monodram to poetycka podróż pociągiem w głąb siebie. Jej stacje wyznaczają kolejno opróżniane butelki, ale nie jest to tylko opis pijackiej degrengolady, ale pełna humoru, ironii i goryczy opowieść o miłości i życiu. Spektakl zostanie wystawiony w cyklu Scena Konesera.

Marian Opania


Czy wiecie, z czego składa się koktajl alkoholowy „Łzy komsomołki”? „Balsam kanaański”? A „Psia krew” albo „Duch Genewy”, najsłynniejsze koktajle w dziejach literatury? Jeśli w tym celu nie przeczytaliście jeszcze niewielkiej a genialnej powieści „Moskwa-Pietuszki” Wieniedikta Jerofiejewa, idźcie na spektakl Mariana Opani wykonującego piekielny i zabójczy monodram, po którym nikt już spokojnie nie wejdzie do sklepu monopolowego. Utwór ten, napisany prawie pół wieku temu i do końca istnienia Związku Radzieckiego zakazany w tym kraju, to nie tylko opowieść o dogłębnym, nieokiełznanym i wyrafinowanym piciu wszystkiego, co nosi znamiona alkoholu. To także liryczna, przejmująca poetycka opowieść o miłości i zmarnowanym życiu. O podróży pociągiem do granicy marzeń, której początkiem jest Moskwa, a końcem mała stacja Pietuszki. Zaś aktorska maestria Mariana Opani dorównuje cudownemu szaleństwu bohatera książki Jerofiejewa.

Premiera monodramu miała miejsce 3 czerwca 2018
Czas trwania: 120 min.
Teatr Mały zaprasza na monodram w sobotę (17.10), o godz. 18.00 oraz w niedzielę (18.10), o godz. 16.00.

Twórcy:
Autor: Wieniedikt Jerofiejew
Przekład: Andrzej Drawicz
teatralizacja tekstu, reżyseria i wykonanie: Marian Opania
scenografia: Marcin Stajewski
kompozytor: Jerzy Satanowski
projekcje: Franciszek Barciś, Łukasz Kustrzyński

Bilety: www.ticketportal.pl/event/Moskwa_Pietuszki_XIII_TFM_MOTYF

ar / tychy.info
źródło: Teatr Mały

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Mały

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj