tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 12 października 2020
  • 19 października 2020

Rowerowo-piesza włóczęga po Patagonii z Marzeną Gąsior

Za nami:

W poniedziałek, 19 października o godz. 18.30 zapraszamy na Spotkanie z Podróżnikiem w Klubie Wilkowyje MCK. Gościem będzie Marzena Gąsior, która zabierze nas w podróż po Patagonii.

wilkowyje mck


Marzena Gąsior zaprasza nas w podróż na „koniec świata”. Ruszymy w rowerowo-pieszą włóczęgę po jednym z najbardziej niedostępnych rejonów świata - to Patagonia i Ziemia Ognista, najbardziej na południe wysunięty fragment Ameryki Południowej - to tu się kończą, a może zaczynają Andy.

Ruszymy w rowerowo-pieszą włóczęgę po jednym z najbardziej niedostępnych rejonów świata. Odwiedzimy słynne argentyńskie i chilijskie parki narodowe: Torres del Paine, Los Glaciares, Karukinka, Tierra del Fuego. Spotkamy gwanako, nandu, kondory, pingwiny magellańskie i królewskie, uchatki patagońskie, flamingi, karakary… Przeprawimy się przez legendarną Cieśninę Magellana, wykąpiemy się w Kanale Beagle i lodowcowych jeziorkach i rzekach. Wybierzemy się na piękne górskie trekkingi wśród legendarnych andyjskich szczytów, potężnych lodowców, dziewiczych lasów i krystalicznych wodospadów, zajrzymy nad najpiękniejsze jezioro świata, odwiedzimy cudne marmurowe jaskinie, zmierzymy się z patagońską szaloną pogodą, niełatwymi górskimi podjazdami, rozległymi, bezludnymi terenami, legendarnymi drogami: Carratera Austral i Ruta 40, a na koniec z pojawiającym się na horyzoncie… koronawirusem. I wreszcie na koniec przekonamy się, że daleki, obcy, nieznany świat jest nam bliższy, niż nam się na co dzień wydaje.

Miejsce spotkania: Klub Wilkowyje MCK, ul. Szkolna 94.
Czas trwania ok. 1,5h

Wstęp wolny, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc ze względu na obowiązujące restrykcje. Spotkanie odbędzie się przy zachowaniu reżimu sanitarnego (obowiązek zasłaniania ust i nosa). Zapisy: klub@mck.tychy.pl, tel.: 32 227 26 22, 691 770 344.

ar / tychy.info, źródło: MCK

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.