tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 11 lutego 2021
  • 24 lutego 2021

Tury Kultury: spotkanie z Grażyną Wolszczak w Mediatece

Za nami:

24 lutego w cyklu Tury Kultury gościem tyskiej Mediateki będzie Grażyna Wolszczak. Początek spotkania o godzinie 8.00. Obowiązują zapisy!

Grażyna Wolszczak
Grażyna Wolszczak · fot. Maciej Woźniak


Grażyna Wolszczak to polska aktorka filmowa, serialowa i teatralna, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. W czasie stanu wojennego występowała na deskach Teatru Nowego w Poznaniu. W 2001 roku wcieliła się w postać Yennefer w filmie "Wiedźmin". Dwa lata później zaczęła grać w serialu emitowanym przez telewizję TVN "Na wspólnej", gdzie wciela się w postać Barbary Brzozowskiej. W 2004 roku dostała rolę przedsiębiorczej Grażyny Weksler w serialu Polsat "Pierwsza miłość". W 2006 roku zagrała główną rolę w komedii romantycznej "Ja wam pokażę!", kontynuacji kultowej komedii "Nigdy w życiu". W 2009 roku Wolszczak pojawiła się w dramacie "Zamiana", za rolę w którym dostała nominację do Złotej Kaczki, natomiast w 2011 zagrała w filmie "Wojna polsko-ruska". W 2007 roku Grażyna Wolszczak z Iwoną Konieczną wydały książkę "Jak być zawsze młodą, piękną i bogatą."

Spotkanie poprowadzi dziennikarz Marcin Michrowski.

Na spotkanie obowiązywać będą wejściówki, których wydawanie rozpocznie się 12 lutego w Dziale Muzycznym w Mediatece, a ich liczba uzależniona jest od rządowych wytycznych dotyczących epidemii.

Zachęcamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku:
www.facebook.com/events/3604992326265250/

ar / tychy.info
źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.