Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA

Rozrywka

  • 6 października 2020
  • 26 października 2020

Spotkanie z Grażyną Wolszczak będzie przeniesione

W środę, 28 października w cyklu Tury Kultury gościem tyskiej Mediateki miała być Grażyna Wolszczak. Z powodu poważnej sytuacji epidemicznej spotkanie zostanie przełożone. Biblioteka poinformuje o nowym terminie.

Grażyna Wolszczak
Grażyna Wolszczak · fot. Maciej Woźniak


Grażyna Wolszczak to polska aktorka filmowa, serialowa i teatralna, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. W czasie stanu wojennego występowała na deskach Teatru Nowego w Poznaniu. W 2001 roku wcieliła się w postać Yennefer w filmie "Wiedźmin". Dwa lata później zaczęła grać w serialu emitowanym przez telewizję TVN "Na wspólnej", gdzie wciela się w postać Barbary Brzozowskiej. W 2004 roku dostała rolę przedsiębiorczej Grażyny Weksler w serialu Polsat "Pierwsza miłość". W 2006 roku zagrała główną rolę w komedii romantycznej "Ja wam pokażę!", kontynuacji kultowej komedii "Nigdy w życiu". W 2009 roku Wolszczak pojawiła się w dramacie "Zamiana", za rolę w którym dostała nominację do Złotej Kaczki, natomiast w 2011 zagrała w filmie "Wojna polsko-ruska". W 2007 roku Grażyna Wolszczak z Iwoną Konieczną wydały książkę "Jak być zawsze młodą, piękną i bogatą."

Spotkanie poprowadzi dziennikarz Marcin Michrowski.

ar / tychy.info, źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.