tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 6 października 2020
  • 17 października 2020

Next Wave: koncert grupy kIRk w Mediatece

Za nami:

W sobotę, 17 października Mediateka i Orkiestra Aukso zapraszają na koncert grupy kIRk. Muzyka w sali koncertowej Mediateki zabrzmi o godzinie 19.00.

KIRK
KIRK · fot. materiały prasowe


kIRk to jeden z czołowych przedstawicieli polskiej sceny… i tu zaczynają się schody. Muzyka zespołu wypełnia niezagospodarowane przestrzenie pomiędzy ambientem, jazzem a trip-hopem, mamiąc filmową sugestywnością i zwodząc nieskrępowanym lotem wyobraźni. Fundament z elektronicznych bitów Pawła Bartnika i gęsta plecionka mrocznych sampli dają tło dla improwizującej trąbki Olgierda Dokalskiego.

Z początkiem 2020 z zespołem pożegnała się Antonina Nowacka, jednocześnie szeregi zespołu zasilił Stanisław Matys, grający na duduku i innych etnicznych instrumentach dętych.

Od „Mszy Świętej w Brąswałdzie” po „Ich dzikie serca” - każdy album i każda koncertowa podróż w nieznane z kIRkiem to niesamowite przeżycie, na pograniczu zachwytu i lęku. Nic dziwnego, że zespół równie dobrze się czuje w berlińskim klubie Tresor, jak na Festiwalu Filmu Niemego, na katowickim OFFie i na imprezie jazzowej.

„Ścieżka dźwiękowa do lunatykowania” - komplementował ich brytyjski portal „The Quietus”. O ile ktoś odważy się przy tym zasnąć...

Wydarzenie przeniesione z 25 kwietnia z powodu pandemii.

Bilety dostępne na www.ticketmaster.pl/event/next-wave-kirk-bilety/15491

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.