Reklama

Rozrywka

  • 25 września 2020
  • 4 października 2020
  • wyświetleń: 1016

Spektakl o młodych blokersach - Teatr OdRuchu w Teatrze Małym

Za nami:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach, Teatr Mały Tychy i Teatr OdRuchu zapraszają na drugi ze spektakli z „Tryptyku Polskiego”. „Linoleum”, który obejrzymy 4 października o 19.00 w Teatrze Małym w Tychach. Projekt realizowany jest w ramach Tyskiego Banku Kultury.

tryptyk polski


Spektakl Teatru OdRuchu „Linoleum” porusza tematykę „szarej polskości”, ukazując w krzywym zwierciadle młodych Polaków wychowujących się na osiedlu. Język, którym posługują się wykonawcy to nie tylko słowo, ale także ruch i taniec, dzięki którym widz może poszukiwać treści, której nie sposób zwerbalizować. Premiera spektaklu miała miejsce w listopadzie 2018 r., a już niedługo zobaczymy ją ponownie w Teatrze Małym w Tychach.

Znamy się od zawsze, wychowywaliśmy się na jednym podwórku, a przynajmniej w tej samej okolicy. Bohaterowie spektaklu „Linoleum” są wśród nas, spotykamy ich w sklepie, na ulicy, w autobusie i w klubie. Spławiamy ich, gdy proszą nas o papierosa, czujemy niebezpieczeństwo, kiedy nas zaczepiają i odrazę, gdy wołają czy gwiżdżą w naszym kierunku.

Dzieli nas wszystko, nie łączy nas nic. Czy aby na pewno? A może mieszkańcy tego osiedla w gruncie rzeczy należą do znacznej większości w tej biało-czerwonej krainie i należałoby ich w jakimś stopniu poznać, przynajmniej spróbować zrozumieć? Czy ignorowanie problemu może w jakikolwiek sposób wpłynąć na jego rozwiązanie? Czy Andżela, Sebix, Żenia,Wilma, Bączita, Gimpel i Luna mają jakieś marzenia? Dlaczego jest w nich tyle goryczy i wrogości? Obchodzi Cię to? Dlaczego Żenia ma problem z gejami, Luna nie znosi „ciapatych”, Sebix przesadza z pyłkami, a Gimpel jest półgłówkiem? Czy myślisz, że już tacy przyszli na ten świat, czy to właśnie świat takimi ich uczynił?

Tryptyk Polski: „Linoleum”
4 października, g. 19.00
Teatr Mały Tychy

Zapraszają: Teatr Mały Tychy i Miejskie Centrum Kultury w Tychach. Spektakl współrealizowany ze środków Miejskiego Centrum Kultury w Tychach w ramach projektu „Tyski Bank Kultury”. Bilety do nabycia w Teatrze Małym i online.

ar / tychy.info

źródło: Teatr Mały

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Mały

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj