Reklama

Rozrywka

  • 23 września 2020
  • 9 października 2020
  • wyświetleń: 1034

"Granica" Aliego Abbasiego w cyklu Kino FreeLove w Andromedzie

Za nami:

Jesień za pasem, więc i pokazy filmowe Kina FreeLove Miejskiego Centrum Kultury w Tychach chowają się do ciepłych i suchych wnętrz. W piątek, 9 października o 19.00 w Pasażu Kultury Andromeda obejrzymy film "Granica" Aliego Abbasiego w cyklu Kino Freelove.

granica


"Granica" to szwedzki kandydat do Oscara 2019, nominowany w kategorii najlepszej charakteryzacji.
To oryginalne połączenie baśni, thrillera i romansu, którego polska premiera miała miejsce w 2019 roku.

Film oparty jest na opowiadaniu Johna Ajvide Lindqvista, mistrza powieści grozy został wyróżniony m.in. główną nagrodą sekcji Un Certain Regard podczas 71. MFF w Cannes, Europejską Nagrodą Filmową za Najlepsze europejskie efekty specjalne, czy aż sześcioma Złotymi Żukami.

"Granica" opowiada historię szwedzkiej celniczki Tiny, która obdarzona jest niezwykłym zmysłem powonienia, pozwalającym identyfikować ludzkie emocje. Ta cecha, wraz z charakterystycznym jej wyglądem nie pozostawiają wątpliwości - jest trollem. Bohaterka zapoznaje się z podejrzanym włóczęgą. Ich relacja budzi moralne wątpliwości i niepokój, a my już wiemy, że zdecydowanie nie będzie to klasyczne love story.

Do czego doprowadzi? Przekonajcie się podczas Kina FreeLove, które odbędzie się w piątek, 9 października o godzinie 19.00 w Pasażu Kultury Andromeda, przy Pl. Baczyńskiego 2. Wstęp wolny - obowiązuje rezerwacja miejsc.

Zapisy w Miejskim Centrum Kultury trwają do czwartku, 8 października telefoniczne, pod numerem 32 327 02 90 lub mailowo pod adresem mck@mck.tychy.pl.

Organizator: Miejskie Centrum Kultury w Tychach.

ar / tychy.info

źródło: MCK

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.