Rozrywka

  • 22 września 2020
  • 24 września 2020
  • wyświetleń: 959

Czwartek z teatrem dla dorosłych: Teatr DoRo - "Scenariusz dla Lisa"

Za nami:

24 września o 18.00 zapraszamy na spektakl "Scenariusz dla Lisa" w wykonaniu Teatru DoRo w ramach Czwartku z teatrem dla dorosłych w ogrodzie Klubu Wilkowyje MCK.

Teatr DoRo
Teatr DoRo · fot. MCK Tychy


Już Mrożek (Sławomir) wiedział, że Lis jest naturalnym wrogiem Kur, Koguta i wszelkiego drobiu. Dał wyraz temu w kilku wstrząsających jednoaktówkach ze słynną „Serenadą” na czele.

Zespół Teatralny „DoRo” z Klubu Urbanowice Miejskiego Centrum Kultury w Tychach, składający się w przeważającej większości z kobiet, postanowił w przedstawieniu „Scenariusz dla Lisa” rozwiązać problem lisa ostatecznie - po pierwsze nie zapraszać go na scenę, a po drugie, jak już by się pojawił, to zastrzelić go flintą, czyli strzelbą. Jak jednak będzie wygląda świat bez Lisa, czy Kogut pozostanie jeszcze Kogutem, czy Kury będą szczęśliwe? Okazuje się, że Kury popadają w marazm paskudny, Kogut jest już prawie kaput, wokół kurnika wieją wszelkie rewolucyjne i kontrrewolucyjne prądy, a rzeczywistość zaczyna się rozpadać.

W zaistniałej sytuacji reżyser postanawia ożywić Lisa, który natychmiast zabiera się do swojego niecnego procederu - bałamucenia naiwnych Kur. O ile jednak w latach młodości (czasy Mrożka) zależało mu po prostu na konsumowaniu kur, to teraz chytrus chce wszelkie kury i drobie zamienić w lisice i zaprowadzić w kurniku swoje porządki. A na koniec oznajmia: „Panie reżyserze melduję wykonanie zadania”, dodając filozoficznie: „Trzeb było uważać, kto pisze scenariusz”.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona! Obowiązują zapisy: telefonicznie: 691 770 344, 32 227 26 22 w godz. 8.00-14.00 lub mailowe: klub@mck.tychy.pl.

Zapraszamy 24 września o 18.00 do Klubu Wilkowyje MCK, przy ul. Szkolnej 94 w Tychach. W razie niekorzystnych warunków pogodowych spektakl zostanie przeniesiony.

scenariusz dla lisa

ar / tychy.info

źródło: MCK

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.