Reklama

Rozrywka

  • 11 września 2020
  • wyświetleń: 1137

Czasopisma na wynos i książki ostatniej szansy w tyskiej bibliotece

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tychach teraz nie tylko książki, ale i czasopisma można wypożyczyć do domu. Gazety są dostępne od 7 września w czytelni w Mediatece przy ul. Piłsudskiego oraz w filii przy ul. Batorego.

magazyn, gazeta, czasopismo
Czasopisma z miejskiej biblioteki wypożyczymy na 2 dni! · fot. pixabay.com


W Czytelni Naukowej w Mediatece przy al. Piłsudskiego 16 na miłośników prasy czeka blisko 130 tytułów czasopism. Jakie dokładnie ? Pełną listę można znaleźć pod adresem http://mbp.tychy.pl/p,227,czasopisma. Do ich wypożyczenia zachęcają teraz bibliotekarze.

- W swoich zasobach posiadamy czasopisma literackie, społeczno-kulturalne, medyczne, psychologiczne, religijne i opiniotwórcze. Dysponujemy periodykami historycznymi, socjologicznymi i politycznymi. Nie brakuje nam również czasopism motoryzacyjnych, technicznych i komputerowych. Wybierając czasopisma poradnikowe mamy w zasięgu ręki pomysł na budowę domu, podróż dookoła świata i cuda natury. Możemy odkryć tajemną wiedzę ukrytą w czasopismach popularno-naukowych i fachowych, poznając niecodzienne zjawiska przyrody i wynalazki techniki - podkreśla Anna Krawczyk - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach.

Chętnych do wypożyczenia czasopism Miejska Bibliotek Publiczna w Tychach zaprasza do Czytelni Głównej w Mediatece, oraz do czytelni na ul. Batorego 9.

- Każdego dnia można wypożyczyć wybrane tytuły periodyków i przez dwa dni delektować się nimi w domowym zaciszu. Jeśli ktoś czułby niedosyt może sięgnąć po „książki ostatniej szansy”, które udostępniamy na noc lub na weekend - dodaje dyrektor Krawczyk.

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy, Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.