Reklama

Rozrywka

  • 3 września 2020
  • 17 października 2020
  • wyświetleń: 2133

Kadry dzielnicy - powrót do przeszłości. Osiedle C wczoraj i dziś

Za nami:

Sobotnie jesienne przedpołudnie warto spędzić, wędrując po tyskich zakamarkach i zagłębiając się w świat czarno-białej fotografii. 17 października w godzinach 11.00-15.00 Muzeum Miejskie zaprasza na kolejny spacer historyczno-fotograficzny. Tym razem zagłębimy się w przeszłość Osiedla C.

Osiedle C


Spacer z Muzeum Miejskim to propozycja dla pasjonatów fotografii, którzy zobaczą, jak zmieniało się Miasto Tychy na przestrzeni lat. Uczestnicy poznają wartość fotografii w dokumentacji tych zmian. Warsztaty będą wsparte cyfrowym narzędziem zawierającym bogate zbiory fotografii Muzeum Miejskiego, czyli wirtualną mapą-archiwum „ABC - Architektura Bliżej Ciebie” dostępną pod adresem http://www.abc.tychy.pl.

Uczestnicy spotkania stworzą nowe wersje archiwalnych kadrów i porównają to, co było, z tym, co jest. Przyjrzą się bliżej działaniu wirtualnej mapy-archiwum „ABC - Architektura Bliżej Ciebie”, by następnie, zaopatrzeni w aparaty fotograficzne, wyruszyć w przestrzeń miasta, na osiedle C i odnaleźć dawne kadry.

Po działaniach w terenie, wydrukują nowe odsłony dawnych fotografii i stworzą kolejny przyczynek do archiwalnego zbioru, idąc tropem ośmiu fotografów, których blisko dziewięćset zdjęć składa się na archiwum fotografii miasta z lat 1951-1989. Podobne zajęcia odbywały się już m.in. na Osiedlu A - najstarszej dzielnicy tzw. Nowych Tychów.

Uczestników prosimy o przyniesienie smartfona lub cyfrowego aparatu fotograficznego oraz kabla USB (podłączenie smartfona/aparatu do komputera).

To propozycja nie tylko dla najmłodszych - do wspólnej zabawy Muzeum zaprasza też rodziców i opiekunów. to będzie okazja do wzmacniania rodzinnych i międzypokoleniowych więzi.

Miejsce zbiórki: ul. gen. Grota Roweckiego 68 (przed wejściem do restauracji Kolorowy Talerz).
Spotkanie poprowadzi: Anna Kura.
Zapisy: Anna Kura, tel. 32 327 18 20-21, wew. 24, e-mail: a.kura@muzeum.tychy.pl
Wstęp wolny!
Liczba uczestników ograniczona. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

ar / tychy.info

źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj