tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 26 sierpnia 2020
  • 26 września 2020

Spacer szlakiem tyskiego streetartu z Muzeum Miejskim

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj

Za nami:

W sobotę, 26 września o godzinie 11.00. Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na kolejny rodzinny spacer tematyczny z cyklu „W drogę szlakiem sztuki!", tym razem szlakiem tyskiego streetartu.

szlakiem sztuki
Rodzinny spacer z cyklu „W drogę szlakiem sztuki!” w Muzeum Miejskim. Prowadzi Anna Kura. · fot. Muzeum Miejskie w Tychach


Sobotnie przedpołudnie warto spędzić wędrując po tyskich zakamarkach i zagłębiając się w świat kolorowej mozaiki. Uczestnicy spotkają się, by przyjrzeć się dziełom sztuki ukrytym na osiedlu D oraz w jego okolicach. To część wyjątkowego szlaku z dziełami młodych tyszan powstałymi podczas projektu „Mazaika - śladami tyskiego street artu”.

Początkiem spaceru jest mozaika-wizytówka zapraszająca do filii Miejskiej Biblioteki Publicznej. Ostatni punkt to dzieło zdobiące mur okalający budynek Szkoły Podstawowej nr 18. Uczestnicy spaceru po drodze przyjrzą się m.in. rzeźbom plenerowym, które powstały w efekcie współpracy Powiatowej Spółdzielni Mieszkaniowej „Oskard” (Tyska Spółdzielnia Mieszkaniowa "Oskard") z Wydziałem Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki) w latach 70. XX wieku.

Każdy z uczestników otrzyma specjalną mapę, na której oznaczone są tyskie skarby - mozaikowe i nie tylko. To szansa na poznanie ciekawostek na temat wybranych obiektów oraz założeń urbanistycznych miasta.

Chętni mogą zabrać ze sobą aparat fotograficzny lub smartfon. Ważne: osoby niepełnoletnie powinny przyjść w towarzystwie opiekuna.

Miejsce zbiórki: ul. gen. H. Dąbrowskiego 5 przy wejściu do filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach. Spacer poprowadzi Anna Kura. Zapisy: Anna Kura, tel. 32 327 18 20-21, wew. 24, e-mail: a.kura@muzeum.tychy.pl. Liczba uczestników ograniczona. Wstęp wolny - obowiązują zapisy.

Więcej informacji na stronie Muzeum muzeum.tychy.pl/wydarzenie/szlakiem-tyskiego-street-artu-od-literatury-do-natury/

szlakiem sztuki

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj