tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 25 sierpnia 2020

Festiwal Millennium Docs Against Gravity w Katowicach 4-13 września

Za nami:

Ostatnie dni dzielą widzów od rozpoczęcia Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity w Katowicach i innych miastach Polski. Na stronie festiwalu mdag.pl pojawiła się pełna siatka projekcji oraz możliwość zakupu biletów na pojedyncze seanse. Festiwal odbędzie się w Katowicach w dniach 4-13 września w trzech kinach: Kosmos, Rialto oraz Światowid. W tym roku wydarzenie będzie miało formułę hybrydową - część filmów zobaczymy online tuż po stacjonarnym festiwalu.

17mdag


W tym roku program festiwalu jest pełen najwyższej próby filmów dokumentalnych o ekologii, społeczeństwie, modzie czy polityce, ale także o wyjątkowych postaciach ze świata sztuki.

17. edycja festiwalu Millennium Docs Against Gravity będzie odbywać się wyjątkowej formule. Z powodu epidemii Festiwal przeniesiono z maja na wrzesień i, jak ogłosili organizatorzy, odbędzie się on po raz pierwszy w formie hybrydowej.

W tym roku Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity odbywa się pod zainspirowanym mową noblowską Olgi Tokarczuk hasłem „Z czułości do świata” i poprzez wyjątkowe filmy pozwala z uwagą i empatią przyjrzeć się fascynującym zjawiskom współczesności i je zrozumieć.

Podczas tegorocznej śląskiej edycji Festiwalu w trzech katowickich kinach będzie można obejrzeć 50 filmów festiwalowych, a widzowie wezmą udział w spotkaniach z twórcami, debatach; będą też mogli zagłosować w Konkursie o Nagrodę Publiczności Województwa Śląskiego.

Na początku września ruszy edycja kinowa w siedmiu miastach. W Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu, Lublinie i Bydgoszczy festiwal potrwa od 4 do 13 września, zaś w Gdyni od 9 do 18 września. Następnie od 19 września do 4 października część filmów z tegorocznego programu widzowie będą mogli zobaczyć online. Zwieńczeniem festiwalu będzie projekt edukacyjny „Podłącz się. Kino dokumentalne online” obejmujący bezpłatną prezentację kilkunastu filmów, który został dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach projektu Kultura w sieci, i który zostanie zaprezentowany w październiku.

Program i więcej informacji na stronie: mdag.pl/17/pl/Katowice/homepage

ar / tychy.info
źródło: SilesiaFilm

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.