tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 21 sierpnia 2020
  • 3 września 2020

Spotkanie z Agnieszką Wolny-Hamkało - autorką książek dla dzieci

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj

Za nami:

Rodzice są dziećmi na drugim turnusie - takie hasło będzie przyświecać spotkaniu z Agnieszką Wolny-Hamkało - autorką książek dla dzieci i dla dorosłych, m. in. książki „Rzecz o tym, jak paw wpadł w staw” (2011), zilustrowanej przez Józefa Wilkonia, którego twórczości rzeźbiarskiej i ilustratorskiej poświęcona jest wystawa w Muzeum Miejskim. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 3 września o godzinie 18.00.

Hamkało
Agnieszka Wolny-Hamkało · fot. materiały prasowe


Czy książki dla dzieci mogą być nie dla dzieci? Czy dzieci to dorośli, którym wolno pytać? Czy można napisać książkę dla odbiorcy „bez wieku”? Jak nie stracić młodego czytelnika, kiedy przestaje być młody?

Podczas spotkania będzie można zakupić książkę w specjalnej cenie oraz zdobyć podpis autorki. Spotkanie towarzyszy wystawie „Raz widziałem przy niedzieli rybki srebrne trzy w kąpieli… W świecie ilustracji i rzeźb Józefa Wilkonia”.

Agnieszka Wolny-Hamkało urodziła się w 1979 roku we Wrocławiu, gdzie mieszka do dziś. Opublikowała powieści: „Zaćmienie” (2013), „41 utonięć” (2015), „Moja córka komunistka” (2018), „Lato Adeli” (2019) oraz dziewięć książek z wierszami. Jest także autorką kilku książek dla dzieci: m.in. „Nochal czarodziej” (2007), „Rzecz o tym, jak paw wpadł w staw” (2011), „12 miesięcy byliśmy szczęśliwi (a potem nam było już tylko wesoło)” (2019), „Gdzie jest noc” (2019), redaktorką pięciu antologii opowiadań oraz autorką sztuk teatralnych. Jest felietonistką „Przeglądu” i „Rymsa”. Była nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia, Nagrody Mediów Publicznych Cogito i Nagrody Polskiej Sekcji IBBY (otrzymała wyróżnienie IBBY za książkę „Nikt nas nie upomni”). Jest laureatką nagrody IBBY za „Lato Adeli” (książka roku 2019) oraz nagrody Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Jest także stypendystką Literarisches Colloquium Berlin oraz kuratorką literacką Międzynarodowego Festiwalu "Opowiadania".

Spotkanie w Starym Magistracie Muzeum Miejskiego przy pl. Wolności 1 poprowadzi Agata Berger-Połomska. Wstęp wolny. Liczba uczestników ograniczona!

Zapisy: Agata Berger-Połomska, tel. 32 327 18 20-21, wew. 24, e-mail: a.berger@muzeum.tychy.pl.

Więcej o wystawie czasowej „Raz widziałem przy niedzieli rybki srebrne trzy w kąpieli… W świecie ilustracji i rzeźb Józefa Wilkonia” przeczytacie w naszym artykule.

ar / tychy.info
źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj