tychy.info

Reklama

Rozrywka

  • 30 lipca 2020
  • 8 września 2020

Letnia trasa koncertowa duetu Chłodno - zmiana dat!

Za nami:

Pszczyńsko-tyski duet Chłodno jeszcze we wrześniu kontynuuje swoją wakacyjną trasę koncertową. W planach są koncerty na Śląsku, a także w dalszych zakątkach Polski.

chłodno trasa


Chłodno w letniej trasie orzeźwia swoich fanów w skwarne dni lekkimi, gitarowo-elektronicznymi aranżacjami. Latem Szymon Pałyz i Julia Zastryżna zagrali m.in. na Fortach na krakowskim Kleparzu, supportując Sonbirda. Czas na wrześniowe koncerty. 10 września zagrają w ramach Bankowej Street Live w Pszczynie, 11 września w Niezłej sztuce w Rzeszowie, 12 września będą gościć na muzycznej scenie Festiwalu Light & Sound w Tychach, a 13 września w Innej bajce w Mikołowie. 26 września pojawią się na Festiwalu Żubrowisko w Łące k. Pszczyny. Trasę zakończą we wrześniu w Cieszynie. Data i miejsce koncertu zostaną podane niebawem.

Uwaga! W związku z sytuacją epidemiczną terminy i miejsca koncertów mogą ulec zmianie. Będziemy je na bieżąco aktualizować. Zachęcamy też do śledzenia strony facebookowej Chłodno, gdzie znajdziecie najbardziej aktualny harmonogram.

Na setliście nie zabraknie utworów z nowego albumu, którego premiera miała miejsce 3 czerwca. O EPce i zespole możecie przeczytać w artykule: Chłodno im i tęskno - recenzja debiutanckiej EPki duetu Chłodno.

Chłodno to duet dwojga przyjaciół ze Śląska, czyli Julki oraz Szymona, który powstał we wrześniu 2019 roku. W swoich utworach łączą nostalgiczne ciepło letnich wieczorów wraz z melancholijnym wydźwiękiem jesieni. Opowiadają o sprawach, które zakurzone i zawstydzone leżą na dnie serca każdego człowieka. Dwie różne perspektywy, dwie różne dusze, ale w ich muzyce łączą się w jedno.

Ich muzyka to łagodna, przestrzenna elektronika, liryczne teksty i prosta, organiczna gitara. Duet w ciągu roku działalności zaliczył dwie minitrasy koncertowe (jedna z nich nadal trwa). Grał m.in. w Warszawie, Krakowie, Cieszynie, Katowicach, czy Goczałkowicach. Zespół wziął udział w projekcie wytwórni Kayax My Brand is New dla młodych składów oraz Sofar Sounds Katowice.

Kim są muzycy? Szymon Pałyz, pszczynianin, jest założycielem, kompozytorem i gitarzystą zespołu now. Kiedyś współpracował z Dawidem Kwiatkowskim i z lokalnym składem Afterglow. Uczył się m.in. na warsztatach gitarowych u Jana Borysewicza. Julia Zastryżna to tyszanka, na co dzień studentka anglistyki. Jest również wokalistką Smth on point - składu z bardziej popowo-elektronicznym zacięciem, który wystąpił na ubiegłorocznych Dniach Pszczyny. Nad swoim głosem pracowała m. in. u Barbary Brody-Malon w VoicePless.

Zachęcamy do śledzenia zapowiedzi poszczególnych koncertów na facebookowym fanpage'u Chłodno. Tam znajdziecie wszystkie informacje na temat planowanych wydarzeń.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.