tychy.info

Reklama

Rozrywka

  • 28 lipca 2020
  • 28 września 2020

Portrety Literackie: Alek Rogoziński w tyskiej Mediatece

Za nami:

21 września o godzinie 18.00 Mediateka zaprasza na spotkanie z cyku "Portrety literackie" z Arkiem Rogozińskim.

Alek Rogoziński
Alek Rogoziński · fot. Anna Powałowska


Na spotkanie obowiązywać będą wejściówki, których rozdawanie biblioteka rozpocznie 24 sierpnia w Dziale Muzycznym w Mediatece, a ich liczba uzależniona będzie od rządowych wytycznych dotyczących epidemii.

Alek Rogoziński - z zawodu dziennikarz, z pasji kryminalista… to znaczy - twórca kryminałów. Przez lata związany z mediami. Karierę zaczynał w połowie lat 90. w kultowej już dzisiaj Rozgłośni Harcerskiej, potem pracował m.in. w Radiu Plus i warszawskim Radiu Kolor. Od 2007 roku jego zawodową bazą jest magazyn „Party”.

Zadebiutował w marcu 2015 roku kryminałem „Ukochany z piekła rodem”, zdobywając nim pierwsze miejsce na liście bestsellerów kryminalnych Empika. Dwie jego powieści, „Jak Cię zabić, kochanie?” i „Do trzech razy śmierć”, zostały nominowane w prestiżowym plebiscycie „Książka roku” portalu Lubimy czytać.
Za książkę „Lustereczko, powiedz przecie” nagrodzony pierwszą nagrodą w plebiscycie „Zbrodnia z przymrużeniem oka”. Ponownie zdobył tę nagrodę rok później za powieść „Zbrodnia w wielkim mieście”.

W sumie książki sygnowane jego nazwiskiem rozeszły się do tej pory w nakładzie ponad 150 tysięcy egzemplarzy.

Ma dwa życiowe hobby: muzykę (kocha Madonnę, a za swoich idoli uważa Jima Morrisona i The Doors oraz Kate Bush) a także podróże. Jego marzeniem jest objechać cały świat, a na stare lata zamieszkać na jednej z wysp Morza Śródziemnego. A tam już tylko pisać, i pisać, i pisać, i pisać…

ar / tychy.info
źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.