tychy.info

Reklama

Rozrywka

  • 27 lipca 2020
  • 1 sierpnia 2020

Kadry dzielnicy: Osiedle A wczoraj i dziś - spacer fotograficzny

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj

Za nami:

Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza w sobotnie letnie przedpołudnie, 1 sierpnia w godzinach 11.00-15.00 na kolejny spacer po tyskich zakamarkach połączony z kameralnymi warsztatami fotograficznymi. Tym razem odwiedzimy osiedle A - pierwsze osiedle nowych Tychów.

warsztaty fotograficzne osiedle B
Spacer z cyklu Kadry dzielnicy - powrót do przeszłości: Osiedle B wczoraj i dziś - 18.07.2020 · fot. Muzeum Miejskie w Tychach


Zagłębimy się w świat czarno-białej fotografii. To propozycja dla pasjonatów fotografowania, którzy zobaczą, jak zmieniały się Tychy i ich otoczenie na przestrzeni lat oraz wartość fotografii w dokumentacji tych zmian, co będzie wsparte nowym narzędziem zawierającym bogate zbiory fotografii Muzeum Miejskiego, czyli wirtualną mapą-archiwum „ABC - Architektura Bliżej Ciebie” (www.abc.tychy.pl).

Uczestnicy stworzą nowe wersje archiwalnych kadrów i porównają to, co było, z tym, co jest. Poznają znaczenie, jakie dla dokumentowania lokalnej historii ma fotografia. Przyjrzą się bliżej działaniu wirtualnej mapy-archiwum „ABC - Architektura Bliżej Ciebie”, by następnie, zaopatrzeni w aparaty fotograficzne, wyruszyć w przestrzeń miasta, na osiedle A nieopodal Muzeum i odnaleźć dawne kadry. Po działaniach w terenie, wydrukują nowe odsłony dawnych fotografii i stworzą kolejny przyczynek do archiwalnego zbioru, idąc za tropem ośmiu fotografów, których blisko dziewięćset zdjęć składa się na archiwum fotografii miasta z lat 1951-1989.

Uczestnicy proszeni są o przyniesienie smartfona lub cyfrowego aparatu fotograficznego oraz kabla mikro USB (podłączenie smartfona/aparatu do komputera).

Propozycja warsztatów skierowana jest nie tylko do najmłodszych - do wspólnej zabawy zaproszeni są też rodzice i opiekunowie. To okazja do pogłębienia rodzinnych i międzypokoleniowych więzi.

Miejsce zbiórki: ul. gen. Wł. Andersa (pod rzeźbą przodownicy pracy/murarki). Wstęp wolny.
Warsztaty poprowadzi Anna Kura.

Zapisy: Anna Kura, tel. 32 327 18 20-22, wew. 24, e-mail: a.kura@muzeum.tychy.pl
liczba uczestników ograniczona do 10 osób.

kadry dzielnicy


Uczestnicząc w spacerze i warsztatach, zachowajmy środki ostrożności. Należy stosować się do wszystkich reguł bezpieczeństwa sanitarnego oraz komunikatów obsługi, a wcześniej zapoznać się z regulaminami dostępnymi na stronie internetowej Muzeum Miejskiego w Tychach.

ar / tychy.info
źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj