Reklama

Rozrywka

  • 18 kwietnia 2012
  • 22 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 3328

Festiwal Filmowy BEST

Za nami:

Kolejny weekend z dobrym filmem w tyskim Novym Kinie. W dniach od 21do 22 kwietnia odbędzie się druga z trzech odsłon festiwalu filmowego BEST Festiwal - Przegląd Bez Tajemnic.

W sobotę (21 kwietnia) będzie można zobaczyć dwa filmy.

O godzinie 18.00 odbędzie się projekcja filmu "Nawet Deszcz" - uznawany za najlepszy hiszpański film ubiegłego roku.
Sebastian - reżyser idealista - i Costa, jego producent, realizują w Boliwii film o przybyciu Kolumba do Ameryki. Pragną ukazać wielkiego odkrywcę w sposób daleki od wyidealizowanej wersji szkolnych podręczników - na ekranie żądni złota Kolumb i jego świta brutalnie rozprawiają się z Indianami. Realizacja filmu idzie wyśmienicie do momentu gdy w okolicy wybucha tzw. "wojna o wodę", wywołana prywatyzacją wodociągów. Szybko okazuje się, że pomimo upływu 500 lat, konkwista trwa nadal. Costa i Sebastian staną przed trudną decyzją, czy są gotowi zrobić film za wszelką cenę, nawet kosztem indiańskich współpracowników i własnych ideałów.

Drugi film festiwalu "Ponad nami tylko niebo" zostanie pokazany o godzinie 20.15. - Emocjonująca, pełna ambiwalentnych emocji opowieść o życiu, którego nie było. Po śmierci ukochanego męża Martha dowiaduje się, że tak naprawdę nigdy go nie znała, że był zupełnie innym człowiekiem. Martha związuje się z mężczyzną, który z jakiegoś powodu przypomina jej byłego męża, ale nic już nie jest takie samo...

W niedzielę (22 kwietnia) o godzinie 18.00 będzie można zobaczyć adaptację książki Paolo Giordano pt. "Samotność liczb pierwszych". bohaterami filmu są Alice i Mattia, których losy śledzimy na przestrzeni wielu lat. 7-letnia Alice zmuszana jest przez ojca do udziału w lekcjach jazdy na nartach. Podczas zajęć łamie nogę i utyka na nią przez resztę życia. Zawiedziony ojciec swoją dezaprobatą wobec córki powoduje, że ta wpada w anoreksję. Mattia, matematyczny geniusz, ma siostrę-bliźniaczkę upośledzoną umysłowo. Pewnego dnia, pozostawia Micheli samą w parku, przyczyniając się do jej zaginięcia. W liceum obydwoje spotykają się i powstaje pomiędzy nimi specyficzna więź, więź osób samotnych, skrzywdzonych emocjonalnie, zamkniętych w sobie.

O godzinie 20.15 pokazany zostanie czwarty film festiwalu - "Wstyd". Brian (Michael Fassbender), 30-latek, atrakcyjny singiel z Nowego Jorku nie potrafi zapanować nad swym życiem erotycznym. Sytuacja jeszcze bardziej wymyka się spod kontroli, kiedy niespodziewanie wprowadza się do niego siostra (Carey Mulligan). Nominowany do Złotych Globów, pulsujący emocjami dramat erotyczny Steve'a McQueena bada naturę seksu, bliskości i związków we współczesnym świecie.

Między seansami, zarówno w pierwszy jak i w drugi dzień, przewidziano poczęstunek, w tym degustacja produktów kawiarni "W międzyczasie".

lik / tychy.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Nove Kino" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Nove Kino

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Nove Kino" podaj