tychy.info

Reklama

Rozrywka

  • 9 lipca 2020
  • 24 września 2020

[ZDJĘCIA] Katarzyna Bonda była gościem tyskiej Mediateki

22 września gościem tyskiej Mediateki w ramach cyklu spotkań "Tury kultury" była Katarzyna Bonda - autorka bestsellerowych kryminałów. Spotkanie poprowadziła Agnieszka Strzemińska, dziennikarka Radia Katowice. Fotorelację z wydarzenia przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach.

Katarzyna Bonda gościem tyskiej Mediateki - 22.09.2020 · fot. MBP Tychy


Skrupulatność, dociekanie, tomy akt, długie rozmowy z ludźmi w togach, nawet wizyty „za kratami”. Już samo zbieranie materiału na nową książkę jest niezmiernie wyczerpujące. Potem trzeba jeszcze zdobyte informacje „przetrawić” i… poczekać, aż książka zacznie kiełkować w głowie. Tak właśnie pracuje i tworzy Katarzyna Bonda, której każdy kolejny tytuł trafia na listy bestsellerów, przydając jej miano najpopularniejszej autorki kryminałów w Polsce.

Kataryna Bonda z wykształcenia jest dziennikarką i scenarzystką. Urodzona w 1977 w Białymstoku, obecnie mieszka w Warszawie. Jest autorką trylogii kryminalnej z Hubertem Meyerem: Sprawa Niny Frank, Tylko martwi nie kłamią, Florystka, dokumentów kryminalnych Polskie morderczynie i Zbrodnia niedoskonała oraz podręcznika Maszyna do pisania.

Ogromną popularność oraz prestiżowe nagrody (ponad 2 miliony sprzedanych egzemplarzy w Polsce) przyniosła jej seria z profilerką Saszą Załuską: Pochłaniacz, Okularnik, Lampiony, Czerwony Pająk. Pochłaniacz otrzymał Nagrodę Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Kryminałów 2015, a Okularnik - nagrodę Bestsellery Empiku 2015. Prawa do wydań zagranicznych zostały dotąd sprzedane do 14 krajów, zakupiły je największe wydawnictwa na świecie, m.in. Hodder & Stoughton i Penguin Random House.

ar / tychy.info
źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.