tychy.info

Reklama

Rozrywka

  • 8 lipca 2020

Helios: nowości w kinie i praca w nowym reżimie sanitarnym

Powrót do najsłynniejszych klasyków światowego kina, transmisje koncertów, seanse prywatne, a także nowy cennik! To niektóre nowości, które czekają na Was w katowickim kinie Helios.

Co nowego w katowickim Heliosie?

Poza regularnym repertuarem, na ekranach zadebiutują ciekawe projekty na przykład Złota Kolekcja Filmowa - czyli cykl, w ramach którego będzie można zobaczyć najsłynniejsze klasyki światowego kina np. Śpiewak jazzbandu czy Casablanca.

Helios zaprosi widzów również na transmisje koncertów pt. „Wygramy Muzyką” czy wybrane hity filmowe w cenie 10 złotych. Do repertuaru powrócą też popularne cykle jak: Kino Konesera, Kultura Dostępna, Kino Kobiet czy Nocne Maratony Filmowe.

Nowością, którą Helios zaoferuje kinomanom są seanse prywatne. Każdy z widzów może zaprosić swoich bliskich lub grupę przyjaciół na wybrany seans. Jest to również znakomity pomysł np. na niezapomnianą randkę!

Przygotowano również ofertę rodzinną, dedykowaną widzom, zainteresowanym filmami familijnymi. Zapraszamy rodziny 2-, 3- czy 10-osobowe, jak również te wielopokoleniowe. Każdy widz będzie mógł skorzystać z tej propozycji.

Kolejną z niespodzianek jest nowy cennik. Bilety do kina można kupić już za 14,90 zł w każdy wtorek, a w pozostałe dni tygodnia - kupując z odpowiednim wyprzedzeniem widzowie będą mogli zaoszczędzić nawet do 8 złotych!

Jakie środki ostrożności musiały być wdrożone, aby móc otworzyć kino?

- Starannie przygotowaliśmy obiekty sieci Helios do przyjęcia widzów, stosując się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. Wśród najważniejszych punktów wymienić można: wyposażenie pracowników w przyłbice ochronne, rękawiczki, a także płyny do dezynfekcji - informują pracownicy katowickiego Heliosu.

Hole kinowe, stoliki i toalety są regularnie dezynfekowane (co godzinę), podobnie jak sale, które dodatkowo po każdym seansie są wietrzone. Również praca instalacji wentylacyjno-klimatyzacyjnej została wyregulowana według zaleceń.

Przy wejściu do kina widzowie są zobowiązani do dezynfekcji dłoni, jak również zasłonięcia ust i nosa, również w sali kinowej. Ponadto kinomani powinni zachować między sobą odstęp, co ułatwiają wyznaczone na podłodze linie wskazujące bezpieczne odległości pomiędzy osobami stojącymi w kolejce, np. po bilety.

Według wytycznych wypełnienie sali kinowej może wynosić do 50%, a więc co drugi fotel musi zostać wolny. Są jednak wyjątki. Obok siebie mogą zasiąść osoby wspólnie zamieszkujące, opiekunowie z dziećmi poniżej 13. roku życia, a także widzowie uczestniczący w pokazie z osobą niepełnosprawną.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.