tychy.info

Reklama

Rozrywka

  • 7 lipca 2020
  • 10 lipca 2020

Pokaz eksperymentów Laboratorium Pana Korka w ogrodzie MCK

Za nami:

W piątek, 10 lipca o 18.00 zapraszamy na pokaz eksperymentów Laboratorium Pana Korka w ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury. Pokazy naukowe dla dzieci będą poświęcone tematyce ciekłego azotu i doświadczeń, które mrożą krew w żyłach w temperaturze − 150 °C . Wstęp wolny - obowiązują zapisy.

laboratorium pana korka
Laboratorium Pana Korka · fot. MCK Tychy


Na wolną niedzielę i wakacyjny upał najlepszy jest… Letni Ogród Sztuk Wszelakich! Miejskie Centrum Kultury w Tychach zaprasza na kolejne spotkanie w ogrodzie przy Bohaherów Warszawy 26. Sympatyczna ekipa w kolorowych fartuchach udowodni, że nauka nie musi być nudna i niezrozumiała. Każde spotkanie z Laboratorium Pana Korka to fascynująca przygoda.

Tym razem Szaleni Naukowcy z Laboratorium Pana Korka przyjadą do Tychów, żeby przybliżyć nam piękno nauki w formie wybuchowego i odjazdowego pokazu… kriogeniki, czyli dziedziny nauki zajmującej się badaniem i wykorzystaniem właściwości ciał w ekstremalnie niskich temperaturach. Za graniczną wartość temperatury w kriogenice przyjmuje się −150 °C (123 K), a to oznacza, że naprawdę będzie bardzo zimno!

laboratorium pana korka
Laboratorium Pana Korka · fot. MCK Tychy


Naukowcy zdobyli zaufanie Ewy Drzyzgi w „Rozmowach w Toku” i Marzeny Rogalskiej w programie „Pytanie na Śniadanie”, a także Agnieszki Chylińskiej w „Mam Talent”, gdzie Pan Korek i jego ekipa czarowała fizyką i eksperymentami.

Wstęp wolny! Obowiązują zapisy pod nr tel. 32 327 02 90 lub mailowo mck@mck.tychy.pl Ilość miejsc ograniczona.

W razie niepogody wydarzenie zostanie przeniesione do Teatru Małego, o czym zapisane na wydarzenie osoby zostaną poinformowane.

ar / tychy.info
źródło: MCK

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.