Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA

Rozrywka

  • 26 czerwca 2020

Wakacyjne warsztaty teatralne online dla młodzieży i dorosłych

Przez całe lato Teatr Mały będzie prowadzić różnorodne internetowe warsztaty teatralne. Spotkania będą odbywać się poprzez platformę zoom.

PołamańceWarsztat bazujący na wykorzystaniu łamańców językowych czyli zdań, które są trudne do wymówienia, jako narzędzia do doskonalenia dykcji i utrzymywania aparatu mowy w świetnej kondycji. Skierowany jest szczególnie do osób zajmujących się teatrem i wystąpieniami publicznymi ale także do tych wszystkich, którzy są ciekawi swoich możliwości oraz chcą poznać sposoby na rozgrzanie aparatu mowy.

  • Dla kogo? Warsztaty dla osób od 13. roku życia i dorosłych,
  • Kiedy? 3 lipca g. 11.00 (I grupa) oraz g. 13.00 (II grupa), 10 lipca g. 11.00 (III grupa).


Spis treściInteraktywne warsztaty kreatywnego pisania

  • Dla kogo? Warsztaty dla młodzieży od 15 roku życia i dorosłych,
  • Kiedy? 17 lipca g. 11:00 (I grupa), 13:00 (II grupa), 24 lipca g. 11:00 (III grupa)


Kroniki słówW ramach warsztatu rodziny z młodszymi dziećmi przyglądają się swojemu domowemu, rodzinnemu językowi i dzielą się słowami, dziecięcymi „przekrętami”, domowymi neologizmami, powiedzonkami, które istnieją tylko w ich rodzinach (np. wymyśliły je dzieci i zostały w rodzinnym „obiegu”), a następnie utrwalają je w słowno-obrazkowej formie, ukazując ich źródło i znaczenie. Wspólna zabawa językiem polskim pozwoli docenić jego bogactwo i możliwości i zyskać większą świadomość językową. Efektem programu będzie ilustrowana publikacja elektroniczna z wybranymi słowami z warsztatów.

  • Dla kogo? Warsztaty dla rodziców i młodszych dzieci od do 8 roku życia,
  • Kiedy? 21 sierpnia g. 11:00 (I grupa), 13:00 (II grupa), 28 sierpnia g. 11:00 (III grupa).


Udział we wszystkich warsztatach jest bezpłatny. Obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczona Decyduje kolejność zgłoszeń.Informacje i zapisy: edukacja @teatrmaly.tychy.pl.

Ponadto młodzież powyżej 16. roku życia będzie miała możliwość wzięcia udziału w Turnieju Recytatorskim Online oraz konsultacjach z działem merytorycznym Turnieju.

Dodatkowo w ramach słuchowiska Agnieszki Osieckiej dla dzieci pt. „Pantoflisko” odbędzie się casting online dla zainteresowanych dzieci. Szczegóły na stronie internetowej Teatru Małego w Tychach.

ar / tychy.info, źródło: Teatr Mały

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.