tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 19 czerwca 2020

Wystawa online prac Dominika Germanka pt. „Autoportret”

19 czerwca o godzinie 18.00 premierę miał w Miejskiej Galerii Sztuki "Obok" internetowy wernisaż wystawy prac młodego twórcy Dominika Germanka pt. „Autoportret”. Wystawę możemy oglądać w sieci. Zapraszamy do odtworzenia materiałów wideo przygotowanych przez tyska galerię. Wśród nich jest zapis rozmowy z plastykiem.

Loading...


Na wystawie obejrzymy obrazy i bardzo malarskie rysunki artysty reprezentującego młode pokolenie.

Prezentacja wystawy odbywa się online na Facebooku Miejskiej Galerii Sztuki "Obok". Zgodnie z tradycją galerii, wraz z wystawą potrwa konkurs na najlepszy komentarz do prezentowanych prac artysty, które systematycznie będą udostępniane na fanpage.

Loading...


Loading...


Dominik Germanek tak opisuje swoją twórczość:

„Fragment jednej z definicji ekspresjonizmu brzmi: „Ekspresjonizm to styl artystyczny, w którym artysta nie stara się przedstawić obiektywnej rzeczywistości, a raczej subiektywne emocje i odczucia, które wywołują w nim konkretne przedmioty i wydarzenia. Takie jest moje podejście do malarstwa i rysunku. We współczesnym świecie, w którym dostęp do fotografii, modelowania 3D i wirtualnej rzeczywistości jest bardzo powszechny, moim zdaniem realistyczne malarstwo traci sens. Ten sam efekt można osiągnąć naciskając migawkę aparatu bądź renderując model 3D, dużo mniejszym nakładem pracy. To co mnie ciekawi w sztuce współczesnej, to jej zdolność do przedstawienia emocji i myśli w nieoczywisty sposób. Tematem moich prac jest autoportret oraz portret bliskich mi osób. Są one jedynie pretekstem do przelania na płótno bądź papier towarzyszących mi emocji oraz niepokojów. Gest oraz abstrakcyjny ślad malarski są dla mnie ważniejsze od realistycznego przedstawienia postaci. Narracja w moich obrazach schodzi na dalszy plan.”

Loading...

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.