Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA

Rozrywka

  • 9 czerwca 2020
  • 13 czerwca 2020

Aktor Bronisław Wrocławski porozmawia z Pawłem Drzewieckim

Za nami:

Druga odsłona nowego cyklu wywiadów Teatru Małego „Dialog o słowie” który powstał w ramach proLOGOS Festiwal Słowa Online, będzie należeć do aktora Bronisława Wrocławskiego. Porozmawia z nim dyrektor, aktor i reżyser Teatru, Paweł Drzewiecki. Premiera dwóch części rozmowy już w ten piątek i sobotę, 12 i 13 czerwca.

Na dwuczęściowy wywiad z aktorem Teatr Mały zaprasza już w najbliższy piątek i sobotę, 12 i 13 czerwca o godzinie 18.00. Rozmowę z artystą poprowadzi Paweł Drzewiecki, reżyser najnowszej produkcji teatralnej Teatru Małego - „Iluzje” Iwana Wyrypajewa, której premierę będziemy mogli zobaczyć już 21 czerwca o 19.00 w wersji online.

Wywiad będzie można oglądać na kanale YouTube Teatru Małego oraz na Facebooku.

Bronisław Wrocławski to aktor związany od zawsze z Łodzią. Grał w teatrze, filmie i na małym ekranie. Skończył wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi. W latach 1974-1990 pracował w Teatrze Powszechnym w Łodzi, a od 1990 zawodowo związany z łódzkim Teatrem im. Stefana Jaracza, gdzie do jego największych osiągnięć należy gra w trzech monodramach Erica Bogosiana: „Seks, prochy & rock'n'roll", „Czołem wbijając gwoździe w podłogę" i „Obudź się i poczuj smak kawy", których reżyserem jest Jacek Orłowski. W latach 1996-2002 i od 2008 dziekan Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Pierwszą poważną rolą, która otworzyła mu drzwi do kariery filmowej i dała rozpoznawalność, była postać Edwarda Sztyca w komedii "Vabank II, czyli riposta" z 1984 roku. W latach 80. wystąpił jeszcze w kilkunastu produkcjach, między innymi w "Sezonie na bażanty", w "Kingsajzie" jako krasnal Pycio, a także w serialu telewizyjnym "Na kłopoty... Bednarski". Publiczności telewizyjnej znany jest z takich produkcji jak: „M jak miłość", „Bank nie z tej ziemi”, czy "Barwy szczęścia". Zagrał również w takich filmach jak: "Tato" , "Wiedźmin", czy "Księga wielkich życzeń", oraz w 2020 roku w głośnym filmie „365 dni” na podstawie bestellerowej powieści Blanki Lipińskiej.

Przypomnijmy, że projekt proLOGOS Festiwal Słowa Online współfinansowany przez Narodowe Centum Kultury w ramach programu "Kultura w sieci".

ar / tychy.info, źródło: Teatr Mały

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.