Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA

Rozrywka

  • 8 czerwca 2020
  • 12 czerwca 2020

Darcie Pierza Agnieszki Osieckiej - premiera słuchowiska w piątek!

Za nami:

Słuchowiskiem „Darcie pierza” Agnieszki Osieckiej Teatr Mały w Tychach otworzył w piątek, 12 czerwca cykl słuchowisk przygotowanych w ramach proLOGOS Festiwal Słowa Online.

darcie pierza


Audycje będą emitowane od 12 czerwca aż do 4 września, w cyklach dwutygodniowych. Oprócz tekstu Agnieszki Osieckiej będziecie mogli posłuchać tekstów Jonasza Kofty, czy Jeremiego Przybory - patronów literackich festiwalu proLOGOS.

"Darcie pierza” to ostatni tekst dramatyczny Agnieszki Osieckiej, będący sztuką pożegnalną z wyraźnym rysem autobiograficznym. Starsza kobieta porządkuje swe pamiątki i wspomnienia w towarzystwie młodego asystenta, nie do końca świadomego, że pomaga jej się szykować do odejścia. To swego rodzaju testament, tyle tylko, że „testament” brzmi ciężko i podniośle, a metaforyczne „darcie pierza” ma lekkość i delikatność puchu, symbolizującego kruchość ludzkiego istnienia. Pierze są pamiątkami, wspomnieniami, listami, a cała sztuka tęsknotą za pełnią życia, wiecznym niedosytem miłości i czułości. Mimo patetyczności tematu, w sztuce nie brakuje dowcipu i pierwiastka absurdu.

Tekst: Agnieszka Osiecka
Występują: Judyta Paradzińska, Mateusz Górski, Maciej Górski.
Realizacja nagrań: Arkadiusz Czyżewski
Muzyka i udźwiękowienie: Joanna Piwowar-Antosiewicz
Montaż, miks i mastering: Krzysztof Kurek

Nagrania będzie można posłuchać na kanale YouTube Teatru Małego oraz na Facebooku instytucji.

Projekt powstał w ramach programu „Kultura w sieci” i jest współfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury.

ar / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.