tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 6 czerwca 2020

Kultura on-line w naszym mieście. Powstał specjalny informator

Odwiedzając restauracje czy puby w naszym mieście, od kilku dni można zapoznać się z repertuarem internetowym tyskich instytucji kultury. Miejskie Centrum Kultury przygotowało specjalne informatory, w których znajdziemy informacje dotyczące działań domów kultury, Teatru Małego, czy Muzeum Miejskiego. Są to spektakle, koncerty, warsztaty, wystawy i wiele innych!

informator kulturalny
Informator o tyskich propozycjach kulturalnych w internecie · fot. UM Tychy


Miejskie Centrum Kultury przygotowało 500 takich informatorów. Trafiły one do restauracji i pubów, w których najczęściej bywają mieszkańcy.

- Po jednej stronie broszurki znajduje się informacja, że stół, na którym ustawiony jest stojak został zdezynfekowany. Dwie pozostałe strony zajmują informacje o wszystkich działaniach w przestrzeni internetu instytucji miejskich zajmujących się kulturą. Wierzymy, że ten sposób dystrybucji informacji przybliży tyszanom szeroką ofertę kulturalną i przy okazji np. oczekiwania na posiłek zechcą się z nią zapoznać. Zachęcamy do tego, by szukać w restauracjach naszego repertuaru - mówi Małgorzata Król, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Tychach.

A jest w czym wybierać. Miejskie Centrum Kultury organizuje obecnie kilkanaście koncertów, przedstawień, warsztatów czy wywiadów m.in. „Dla Tych zagrają”, „Miasto Całkiem Kulturalne”, „Spotkania Karolińskie”, „Niemożliwie? Nie dla Polaków”. Wszystko publikuje w sieci na Facebooku i YouTubie.

Teatr Mały proponuje w sieci spektakle i słuchowiska: m.in. „Bajki z Brodą" (baśnie braci Grimm czytane przez dyrektora Pawła Drzewieckiego), „Tata jest super” czy „Iluzje Iwana Wyrypajewa” w reż. Drzewieckiego.

Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO zaprasza na „Warsztaty on-line dla dzieci”.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej można wziąć udział m.in. w warsztatach „Zabawa ze Sztuką” oraz w przedstawieniu „Banialuki w Bibliotece”.

Muzeum Miejskie zaprasza na film „Tyskie historie sportowe”, wystawę „Raz widziałem przy niedzieli rybki srebrne trzy w kąpieli. W świecie ilustracji i rzeźb Józefa Wilkonia” oraz do oglądania multimedialnego albumu „ABC - Architektura Bliżej Ciebie. Tychy 1951-1989. Archiwum fotografii miasta”.

Swoją ofertę przygotowały także Młodzieżowe Domy Kultury np. MDK nr 1 organizuje warsztaty „Artystyczna kwarantanna” i projekcje online - „DULSKA.ON-LINE”, „Prezentacje Dorobku Artstycznego MDK 1, oraz „Wernisaż prac wychowanków”.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.