Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA

Rozrywka

  • 5 czerwca 2020

ProLOGOS Festiwal Słowa Online: czas na turniej recytatorski

Za nami:

Teatr Mały zaprasza do udziału w konkursie recytatorskim, który jest częścią proLOGOS Festiwal Słowa Online. Internetowe kwalifikacje właśnie się rozpoczęły i potrwają do 19 czerwca. Przesłać należy zapis wideo własnej prezentacji dwóch wybranych utworów literackich. Co ważne, jeden z nich musi być autorstwa Jeremiego Przybory, Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego lub Jonasza Kofty - patronów festiwalu. W drugim etapie uczestnicy wezmą udział w warsztatach teatralnych. Efekt końcowy to widowisko poetyckie!

książka
W pierwszym etapie należy zaprezentować recytację dwóch utworów poetyckich. Jeden z nich musi być autorstwa Jeremiego Przybory, Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego lub Jonasza Kofty - patronów festiwalu · fot. pixabay


Konkurs skierowany jest do młodzieży od 16 roku życia oraz dorosłych. Będzie w całości przeprowadzany poprzez platformy internetowe i będzie składał się z kilku etapów, rozłożonych w czasie.

W pierwszej kolejności odbędą się kwalifikacje polegające na przesłaniu nagrania wideo z dwoma wybranymi tekstami literackimi. Pierwszy, autorstwa dowolnego twórcy, drugi - patrona literackiego festiwalu. Do wyboru są utwory Jeremiego Przybory, Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego lub Jonasza Kofty. Osoby chcące wziąć udział w Turnieju Recytatorskim Online powinny przesłać do 19 czerwca zapis własnej prezentacji wybranych utworów literackich w formie wideo.

Uczestnicy, którzy zostaną zakwalifikowani do kolejnego etapu, zaproszeni będą do udziału w warsztatach, konsultacjach indywidualnych prowadzonych online w formie tzw. gabinetu teatralnego oraz webinariów mistrzowskich.

Efektem końcowym będzie ogólnodostępne, transmitowane w sieci widowisko poetyckie, którego uczestnicy będą oceniani zdalnie przez wybrane jury, a także przez publiczność, która przyzna nagrodę publiczności. Łączna pula nagród w turnieju wynosi 7000 zł.

Rejestracja prezentacji powinna być wykonana w warunkach domowych, telefonem komórkowym w pozycji poziomej, bez użycia dodatkowych mikrofonów. Nagranie nie powinno być montowane i udoskonalane po nagraniu. Czas nagrania musi spełniać wymogi czasowe zgodnie z regulaminem. Forma literacka prezentowanych utworów jest dowolna.

Kompletne zgłoszenie zwierające skan wypełnionej karty zgłoszeni, zarejestrowaną wideo prezentację utworów, skan prezentowanych w konkursie utworów (w całości w formie, w jakiej będą recytowane na nagraniu), należy przesłać drogą elektroniczną poprzez We Transfer (www.wetransfer.com) na adres mailowy: anna.bialon@teatrmaly.tychy.pl. W polu „Your email (twój email)" należy wpisać adres e-mail podany w karcie zgłoszenia. W polu „Message (wiadomość)" należy podać imię i nazwisko uczestnika. Szczegółowych informacji udziela Anna Białoń pod adresem mailowym: anna.bialon@teatrmaly.tychy.pl

Projekt powstał w ramach programu Kultura w sieci i jest współfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury.

Regulamin i karta zgłoszeniowa znajduje się do pobrania na stronie Teatru Małego.

ar / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.