tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 4 czerwca 2020

Wywiad z tyskim kompozytorem, Henrykiem Janem Botorem

Miejskie Centrum Kultury w Tychach zaprasza na pierwszą część wywiadu z chlubą naszego miasta - kompozytorem, dyrygentem i organmistrzem, Henrykiem Janem Botorem.

Loading...


Henryk Jan Botor to wybitny kompozytor, dyrygent, organista i pedagog pochodzący z Tychów i znany na całym świecie. W jego dorobku kompozytorskim znajdują się utwory symfoniczne, kameralne, fortepianowe, organowe i wokalne. Szczególnie interesuje go orkiestra symfoniczna z jej niewykorzystaną jeszcze kolorystyką przy konwencjonalnym użyciu instrumentów. Skomponował też muzykę do kilku filmów dokumentalnych. Otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia.

W wywiadzie opowiada m.in. o swoich muzycznych początkach i fascynacjach, a także zamiłowaniu do organów, których jest projektantem i budowniczym (również tych, które znajdują się w tyskich kościołach - Krzyża Świętego i Bożego Miłosierdzia).

Materiał jest także dostępny na Facebooku, a już niebawem pojawi się na kanale YouTube Miejskiego Centrum Kultury.

ar / tychy.info
źródło: MCK

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.