Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA

Rozrywka

  • 4 czerwca 2020
  • 9 czerwca 2020

Z tyską aktorką Martą Ścisłowicz rozmawia Paweł Drzewiecki

Rusza nowy cykl Teatru Małego - „Dialog o słowie” w ramach proLOGOS Festiwal Słowa Online. Został on zainaugurowany 5 czerwca spotkaniem z Martą Ścisłowicz, aktorką pochodząca z Tychów.Uczestniczka „Dialogu o słowie” jest absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego im. Leona Kruczkowskiego w Tychach. W 2007 ukończyła studia na wydziale aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, a obecnie współpracuje z Teatrem im. Żeromskiego w Kielcach i Teatrem Starym w Krakowie.

Marta Ścisłowicz
Marta Ścisłowicz · fot. Teatr Mały


Aktorka znana jest szerokiej grupie widzów dzięki rolom w filmach i serialach telewizyjnych takich jak: Bogowie, Lekarze, Prokurator, Blondynka, M jak Miłość, Na dobre i na złe, Echo serca, Ojciec Mateusz i wiele innych. Ostatnio mogliście ją zobaczyć online w rekomendowanym przez nas przedstawieniu „Cząstki kobiety”, który w marcu przypomniał TR Warszawa.

Marta Ścisłowicz zaczęła być rozpoznawalna w świecie teatru po otrzymaniu nagrody za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą w spektaklu „Caryca Katarzyna” na 6.Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym „Boska Komedia” w Krakowie. Ta wyjątkowa rola przyniosła jej jeszcze wiele innych nagród i wyróżnień.

Przypomnijmy, że Festiwal proLOGOS jest współfinansowane przez Narodowe Centrum Kultury, w ramach programu "Kultura w sieci".

A już 12 czerwca w mediach społecznościowych Teatru Małego premiera kolejnego wywiadu w cyklu, tym razem z aktorem Bronisławem Wrocławskim.

ar / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.