Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA

Rozrywka

  • 1 czerwca 2020
  • 20 czerwca 2020

Plenerowy maraton w MCK: Dogman i Lapońska Odyseja

Za nami:

Po sukcesie pierwszego, tak wyczekiwanego przez widzów plenerowego Kina FreeLove, już 19 i 20 czerwca odbędą się kolejne projekcje w ogrodzie Miejskiego Domu Kultury. Obejrzymy "Lapońską Odyseję" w reżyserii Dome Karukoskiego, a następnie "Dogmana" w reżyserii Matteo Garrone, którego pokaz został odwołany z przyczyn pogodowych 5 czerwca. Na seanse obowiązują zapisy!

"Dogman" (2018) to włoski dramat kryminalny, zdobywca Złotej Palmy w Cannes i jego Nagrody Specjalnej - Psiej Palmy - dla wszystkich psów. Film opowiada historię psiego fryzjera, będącego jednocześnie... okazjonalnym handlarzem kokainą, który postanawia sprzeciwić się wykorzystującemu go przestępcy.Finlandzka "Lapońska odyseja" (2010) w reżyserii Karukoskiego to komedia o facecie mieszkającym w Laponii w północnej Finlandii, który robi karierę, żyjąc z zasiłku. Inari, jego dziewczyna, jest zmęczona jego życiowym nieudacznictwem. Janne nie był w stanie kupić cyfrowego TV box’a, nawet jak dostał na to pieniądze! Inari daje mu ostatnią szansę: jeśli nie uda mu się go kupić do świtu, odchodzi. Chłopak rusza więc wraz ze swoimi dwoma kumplami, by zdobyć upragniony dekoder. A w drodze do miasta muszą stawić czoła wielu wyzwaniom oraz pokonać liczne przeszkody i przełamać pokusy. Zdają sobie sprawę z tego że muszą być odważni, bo nie ma zmiłuj. Najważniejszą rzeczą jednak nie jest wcale to, żeby się udało, a sama podróż.Kiedy odbędą się seanse?
Lapońska Odyseja - 19 czerwca o 21.30
Dogman - 20 czerwca o 21.30
Gdzie? W ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury przy ul. Bohaterów Warszawy 26 w Tychach.
Wstęp wolny! Obowiązują zapisy!

Jak się zapisać? Telefoniczne pod numerem 32 327 02 90 lub poprzez Messenger MCK Tychy. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy ruszają dopiero wraz z opublikowaniem wydarzenia na Facebooku MCK i trwają najpóźniej do czwartku przed seansem do godziny 15.00 lub do zamknięcia listy.

Kino Freelove
Pierwszy seans w cyklu Kino Freelove w MCK po przerwie związanej ze stanem epidemii · fot. MCK


Uwaga! Ze względu na obecną sytuację, aby zadbać o bezpieczeństwo własne i innych widzowie powinni przestrzegać następujących wytycznych:
  • seans dostępny tylko dla ograniczonej liczby widzów, którzy zarezerwują wolne miejsce drogą telefoniczną lub via Messenger,
  • widzowie przez cały sens obowiązani są zakrywać usta i nos (maseczką lub przyłbica),
  • należy zachowywać dystans minimum 2 metrów od każdego z pozostałych widzów,
  • przez cały sens widzowie zobowiązani są do niezmieniania zajmowanego miejsca,
  • budynek MCK jest zamknięty, nie ma więc dostępu do toalety,
  • widzowie proszeni są o zabranie ze sobą własnych koców (koce kinowe nie będą dostępne).


W razie niekorzystnych warunków atmosferycznych projekcja nie odbędzie się - zostanie przełożona.

ar / tychy.info, źródło: MCK

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.