tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 1 czerwca 2020

Galeria Sztuki "Obok" otwarta od 5 czerwca! Co nowego?

Miejska Galeria Sztuki „Obok” otwiera się dla zwiedzających już w najbliższy piątek, 5 czerwca. Pierwszą fizyczną wystawą, jaką pokaże w nowej rzeczywistości, będzie Kolekcja MGS „Obok”. To dzieła malarskie, graficzne i rzeźbiarskie.

Obok
Christel Bachmann · fot. Galeria Sztuki "Obok"


Kolekcja MGS „Obok” powstawała przez ponad 20 lat. Jest wynikiem i śladem różnorodnych kontaktów artystycznych z Tychami. Zapraszamy miłośników sztuk pięknych i przyjaciół galerii do skorzystania z niecodziennej okazji obejrzenia (już niewirtualnie) 40 wybranych obrazów. Odwiedzający galerię będą mogli (zgodnie z obecnym regulaminem stworzonym na okres epidemii) zobaczyć prace takich autorów jak:

Elżbieta Kuraj (niegdyś pierwsza kuratorka, i autorka nazwy Galerii „OBOK” dzisiaj prof. malarstwa), Helena Golda-Błachut, Stanisław Mazuś, Eryk Pudełko, Witold Kołban, Edward Hantulik, Renata Bonczar, Beata Wąsowska, Regina Lipecka, Barbara Frankiewicz, Jolanta Golenia - Mikusz, Katarzyna Wrona, Kalina Dulko, Katarzyna Nowak-Zagórska, A.G. Kudrjawczenko, Lech Kowalczyk, Janusz Karbowniczek, Jan Dubiel, Tomasz Lubaszka, Paweł Lasik, Piotr Kowalski, Łukasz Pudełko, Chapfaud Jacques, Christel Bachman, Roman Maciuszkiewicz, Tadeusz Buława.

Obok
A. G. Kudriawczenko · fot. Galeria Sztuki "Obok"


Nietypowość tej wystawy (stosownie do sytuacji związanej z epidemią) będzie polegała na tym, że nie rozpocznie się o godzinie 18.00 tylko o 10.00, bez uroczystego wernisażu.

W trakcie zwiedzania galerii na przygotowanym monitorze, będzie można zapoznać się, bądź przypomnieć sobie wirtualne działania MGS „Obok” w okresie pandemii.

Serdecznie zapraszamy do Miejskiej Galerii Sztuki „Obok” w Pasażu Kultury Andromeda od wtorku do soboty w godzinach od 10.00 do 18.00.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.