tychy.info

Reklama

Rozrywka

  • 29 kwietnia 2015
  • 7 maja 2015

Koncert: „Warszawski Lutosławski”

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj

Za nami:

W czwartek, 7 maja o godzinie 18.30 w Teatrze Małym odbędzie się koncert promocyjny, podczas którego wręczone zostaną nagrody w dziedzinie sportu i kultury. Wydarzenie uświetni koncert pn. "Warszawski Lutosławski" zespołu ESUS.

Reklama

„Warszawski Lutosławski”
„Warszawski Lutosławski”


„Warszawski Lutosławski” to pomysł Magdy Navarrete i Piotr Steczka. Spotkanie świata rozrywki i klasyki. Oboje artyści zafascynowani twórczością Witolda Lutosławskiego postanowili „otworzyć owe stare kufry i wyjąć z nich pożółkłe partytury” dając nowe życie zapomnianym piosenkom „Derwida”. Piotr Steczek napisał fenomenalne opracowania na kwintet smyczkowy oraz orkiestrę, a Magda Navarrete zinterpretowała je dając swój „retro latynoski” swing.

Oboje artyści pragnęli, żeby płyta jak i koncerty zarówno swoją zawartością, jak i brzmieniem nawiązywały do stylistyki lat 50. i 60. XX w., kiedy to grały kilkuosobowe orkiestry: skrzypce, wiolonczele, altówki. Do czasów, kiedy nie było tylu przerysowanych, „przeprodukowanych” aranżacji i melodii bez duszy.

Piotr Steczek - skrzypek w Kameralnej Orkiestrze „Aukso”, aranżer, kompozytor, wybitny muzyk i multiinstrumentalista napisał opracowania starając się oddać autentyczny charakter liryki z jaką grano w owych czasach. Kompozycje wykonywane są przez orkiestry na całym świecie, a jego orkiestrowe aranżacje są coraz bardziej doceniane zarówno w kraju jak i zagranicą. Genialne wyczucie artysty i jego wiedza na temat muzyki pozwoliła mu stworzyć muzyczną oprawę projektu „Warszawski Lutosławski” na najwyższym poziomie. Wiernie śledząc linie melodyczne Derwida tchnął nowe życie w te jakże piękne, choć trochę „zakurzone” piosenki.

Magda Navarrete - wokalistka, tancerka, producentka muzyczna, trenerka głosu. Kobieta z pasją, talentem i wizją. Tworzy spektakle, nagrywa płyty, koncertuje, prowadzi własne studio wokalne, uczy śpiewu i tańca flamenco za granicą. Teraz prezentuje nową płytę z dawnymi piosenkami geniusza Witolda Lutosławskiego. Pomimo międzynarodowego doświadczenia, cały czas domem nazywa Warszawę
i coraz częściej w swoich fuzjach muzycznych czerpie z polskich tradycji.

Cena biletu wynosi 25 złotych, karta stałego widza nieważna.

BM / tychy.info

źródło: MCK

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Mały

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj