Rozrywka

  • 23 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 1484

Czwartkowe podkasty tyszanki Agnieszki Kijas na temat malarstwa

Agnieszka Kijas, autorka książki "Vincent van Gogh. Człowiek i artysta" prowadzi autorską audycję "Dawno temu w sztuce" na internetowej platformie podkastowej Anchor.fm. Najbliższe odcinki będą poświęcone Vincentowi van Goghowi.

Agnieszka Kijas
Agnieszka Kijas · fot. MBP w Tychach


Temat van Gogha Agnieszce Kijas nie jest obcy. Wiosną 2018 roku wydała książkę "Vincent van Gogh. Człowiek i artysta", w której stara się ukazać szerszej publiczności zwyczajną, "ludzką" twarz malarza i sprawić, by przestał być kojarzony jedynie ze słonecznikami i obciętym uchem. Pięknie wydana publikacja jest spełnieniem marzeń autorki, która połączyła pasję pisania z uwielbieniem sztuki.

Vincent van Gogh, niedoceniany za życia holenderski mistrz postimpresjonizmu znany jest z tego, że w przypływie obłędu obciął sobie ucho, co wystarczyło, by na wieki przypiąć mu łatkę szaleńca. W istocie opowieść o jego życiu obfituje w znacznie więcej ciekawych, zagadkowych i tajemniczych momentów. Jakich? Dowiecie się słuchając najbliższych audycji o jego malarstwie autorstwa Kijas.

Kijas w podcaście w cyklu "Dawno temu w sztuce" mówiła już m.in. o Salvadorze Dalim, Fridzie Kahlo, czy najsłynniejszej postaci z obrazu Leonarda da Vinci - Monie Lisie.

- Zapraszam w podróż do świat sztuki jakiego nie znacie. Opowiem historie, których nie uczą w szkołach, te, które giną za pomnikami i laurkami. Wyjmę je z zakamarków szuflad, sprowadzę na ziemię i opowiem na nowo, po swojemu. Wspólnie zaglądniemy na drugą stronę najsłynniejszych malarskich płócien, jakie na przestrzeni wieków wyszły spod pędzli genialnych malarzy - pisze na profilu swojej audycji Agnieszka Kijas.

Agnieszka Kijas
Agnieszka Kijas na spotkaniu z cyklu Tury Kultury w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tychach - 06.2018 · fot. MBP Tychy


Pani Agnieszka mieszka, pracuje i tworzy w Tychach. Na co dzień pracuje jako rzeczniczka prasowa w Miejskim Zarządzie Ulic i Mostów w Tychach. Jej druga pasja obok dziennikarstwa to sztuka i kultura. Realizuje się też przez organizowanie imprez kulturalnych, spektakli teatralnych i pisanie. Publikuje w tygodniku Twoje Tychy oraz Tyskim Magazynie Kulturalnym.

Audycja o van Goghu jest dostępna na platformie anchor.fm pod poniższym linkiem:
https://anchor.fm/dawnotemuwsztuce/episodes/ep-eblv2v

Podcastów można słuchać też m.in. na Spotify oraz w innych popularnych aplikacjach streamingowych.

Możemy też słuchać wszystkich archiwalnych nagrań. Zapowiedzi kolejnych audycji znajdują się w wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/262325191590185

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.