tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 5 kwietnia 2020

Literacki debiut mieszkanki Tychów - powieść dla kobiet "Ta miłość"

Nakładem wydawnictwa Novae Res właśnie ukazała się debiutancka powieść mieszkanki Tychów, K.J. Wilk.

Ta miłość
Okładka debiutanckiej powieści tyszanki K.J. Wilk


Autorka powieści, K. J. Wilk jest studentką pedagogiki rewalidacyjnej w Katowicach. Pisze, czyta, posiada psa. Swoją przygodę z pisaniem rozpoczęła już w gimnazjum. Uwielbia spędzać wakacje na Warmii i Mazurach. Jak mówi, najważniejsza jest dla niej rodzina. To z nią podróżuje po Polsce i odkrywa nowe ścieżki.

Fragment książki

Dla Klary, młodej nauczycielki języka angielskiego, przeprowadzka do Warszawy ma być sposobem na ucieczkę od toksycznego związku. Nowe miasto, nowa praca, nowe mieszkanie - to wszystko pozwala dziewczynie myśleć, że zostawiła za sobą dotychczasowe życie. Szybko jednak okazuje się, że rzeczywistość jest zupełnie inna, a od miłości nie da się uciec. Nagła zmiana wakacyjnych planów przynosi nowe uczucie. Marcin, przystojny biznesmen, jest Klarą wyraźnie zauroczony. Jednak również ta relacja wkrótce okazuje się pełna nieszczerości, intryg i kłamstw. Czy oboje będą umieli tak pokierować swoimi emocjami, by uniknąć rozczarowania i bolesnej porażki?

"Gdy wszedłem za nią, nie odezwałem się ani słowem. Dobijał mnie jednak fakt, że nie chciała ze mną rozmawiać. Postanowiłem to przerwać.

- Chciałbym, abyś dzieliła ze mną swe smutki, pozwól mi być częścią swojego życia - powiedziałem, przytuliłem ją mocniej i pocałowałem w płatek ucha. Poczułem, jak ścisnęła mi rękę, którą ją obejmowałem.

- Miałeś nic nie mówić - odrzekła.

Po tych słowach stwierdziłem, że jednak nie ma sensu jej teraz męczyć i już nic nie powiedziałem. Też byłem zmęczony czekaniem na telefon, nie spałem i nie jadłem. Nie chodziłem na siłownię i trochę się zapuściłem. Po chwili zauważyłem, że Klara oddycha miarowo. Miałem nadzieję, że w końcu się wyśpi i powiedziałem, że będę nad nią czuwał, ale tak się uspokoiłem, że sam zasnąłem u jej boku.

ar / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.