Rozrywka

  • 30 marca 2020
  • wyświetleń: 1104

Czytaj fantastykę i pomagaj - śląski projekt „Zapomniane sny”

Fantastyka w krótkiej formie i promowanie organizacji robiących coś ważnego - to dwie rzeczy, o które chodzi w projekcie czytelniczym "Zapomniane sny". Inicjatywę zapoczątkowali ludzie ze Śląska, w tym z Tychów. Właśnie pojawiła się do pobrania antologia opowiadań pt. "W głębi snów". Darmowa, ale dostępna na zasadzie charityware. Wesprzeć można Fundację Synapsis.

Pierwsza antologia w projekcie pt. „W głębi snów” zawiera 26 opowiadań, które łączą w sobie różnorodne gatunki literackie (fantasy, horror, SF). Wszystko jest połączone motywem snu. Teksty są na tyle zróżnicowane, by trafić do różnych odbiorców. Opowiadania są bardzo krótkie (poniżej 2000 słów, ponad połowa z nich ma poniżej 1000 słów). Chodzi o to, by móc czytać je błyskawicznie i z przyjemnością oraz, by nawet najbardziej zabiegany czytelnik mógł sobie pozwolić na chwilę lektury.

Projekt "Zapomniane sny" realizuje formułę charityware - czytając opowiadania wspieramy organizacje pozarządowe. Jak? E-booki można pobrać za darmo, ale pobierający są proszeni o przejście na stronę NGOsów i wpłacenie dobrowolnej darowizny. Antologie można pobierać w formatach PDF, MOBI i ePUB.

Kolejne części opowiadań w zamyśle będą dotyczyły różnych tematów i promowały różne organizacje. Dzięki pierwszej antologii "W głębi snów" możemy weprzeć Fundację Synapsis, która niesie pomoc osobom z autyzmem i ich rodzinom oraz pracuje nad wypracowywaniem systemowych zmian, które podnoszą jakość ich życia.

Strona antologii: https://www.zapomnianesny.pl/
Profil FB: https://www.facebook.com/ZapomnianeSny/

O zespole redakcyjnym:
Zespół prowadzący wybór tekstów:
Marcin Opolski, Agata Klepek, Adam Derkacz

Grafika okładkowa:
Patrycja Sikora

Autorzy opowiadań:
Agata Poważyńska, Agnieszka Fulińska, Aleksander Pacion, Aleksandra Klęczar, Aleksandra Wyszynska, Anita Kurowska, Anna Maria Wybraniec, Anna Sikorska, Gożjaśkiś, Jakub Rewiuk, Jan Fosz, Julia Łuszpińska, L.K. Moss, Magdalena Świerczek-Gryboś, Marek Kolenda, Marianna Szygoń, Mateusz Kędziora, Michał Gola, Michał Puchalski, Michał Wyzga, Radosław Puchała, Sylwester Gdela, Sylwia Finklińska, Sylwia Wełna, Wiktor Orłowski

Sugestie korektorskie:
Anna Wasilewska-Śpioch, Agnieszka Fulińska, Aleksandra Cebo, Jolanta Pawlak, Sylwester Gdela

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.