Rozrywka

  • 9 marca 2020
  • 15 marca 2020
  • wyświetleń: 1648

Kolorowe czwARTtki: warsztaty malarskie dla dzieci 7-12 lat

Tyska Fundacja Za Horyzont organizuje warsztaty malarskie dla dzieci w wieku 7-12 lat. W każdym miesiącu stosowana będzie inna technika malarska z wykorzystaniem akwareli, akryli i pasteli. Zajęcia będą odbywać się od 2 kwietnia w każdy czwartek w godzinach 17.00-18.30. Przewidziano 6 miejsc. Cykl warsztatów potrwa do 25 czerwca. Prowadzącą zajęcia będzie Anna Kwiecień, absolwentka ASP w Katowicach.

Kolorowe czwARTki


Organizatorzy zapraszają dzieci do swobodnej zabawy malarskiej. - Płyniemy za horyzont schematów, mody na naśladowanie dorosłych, przyzwyczajeń, ograniczeń. Będziemy malować, malować, malować. No może czasem coś narysujemy. Akwarele, akryle, pastele. Jeden miesiąc - jedna technika po to, by dziecko mogło zaufać, eksperymentować, poczuć się komfortowo i móc obserwować - piszą organizatorzy.

Koszt warsztatów: 120 zł od osoby na miesiąc. W cenie koszt materiałów potrzebnych do zajęć. Zapisy przyjmowane są mailowo na adres Fundacji: za.horyzont.fundacja@gmail.com

O prowadzącej, Annie Kwiecień



Ukończyłam ASP w Katowicach, jestem więc magistrem sztuki z wykształcenia i z pasji, z którą przyszłam na świat. Nigdy nie wyobrażałam sobie życia odłączonego od sztuki (malarstwa, śpiewu i tańca). Studia skończyłam na kierunku technicznym i analitycznym - projektowanie form przemysłowych, ale obecnie zajmuję się malowaniem przy pomocy sprayu i aerografu. Maluję na różnych przedmiotach, dostosowując technologię do rodzaju podłoża (samochody, meble, narty, ściany, płótna, łodzie, tkaniny). Maluję murale oraz malarsko dekoruję wnętrza. Owocem tego jest współpraca z m.in. Muzeum Narodowym w Warszawie, Zamkiem Sztuki Ujazdowski, Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie, Galerią Szyb Wilson w Katowicach.

Jestem zwolenniczką tezy, że potrzebę tworzenia posiada każdy człowiek, a działania twórcze są bazą do rozwoju w wielu dziedzinach, ucząc wrażliwości, skupienia, wytrwałości, ciekawości, podejmowania decyzji i zrozumienia samego siebie. Z tego przekonania zrodziła się chęć i zamiłowanie do prowadzenia zajęć plastycznych.

Od ponad 4 lat prowadzę warsztaty rękodzieła, rysunku i malarstwa, re-designu oraz warsztaty plastyki sensorycznej. Współpracuję w tym zakresie z przedszkolami, szkołami, domami kultury, a nawet Uniwersytetem Trzeciego Wieku.

Na swoich zajęciach podaję uczestnikom narzędzia do tworzenia, dbam, aby były to materiały bezpieczne i dobrej jakości, by obcowanie z nimi dostarczało przyjemności i pobudzały do zanurzenia się w twórczości.

W takim środowisku staram się otworzyć uczniów na kolor i uświadomić siłę własnych decyzji w procesie tworzenia (nie tylko sztuki). Staram się wspierać te decyzje, budując osobowość uczestników moich zajęć. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci, od których co dzień pobieram lekcję wielu cech przydatnych przy prowadzeniu zajęć
.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.