Rozrywka

  • 9 marca 2020
  • 13 marca 2020
  • wyświetleń: 1873

Odwołane: Trio Bastarda w Mediatece

W sobotę, 14 marca o 19.00 w tyskiej Mediatece nie odbędzie się koncert tria Bastarda.Muzycy improwizują wokół melodii sprzed wieków. Stosują współczesne instrumentarium i techniki, dzięki czemu osiągają unikalną wizję muzyki dawnej i nowej zarazem). W Tychach pojawią się z materiałem z albumu „Ars Moriendi” opartym na muzyce funeralnej epoki renesansu.

Klarnecista Paweł Szamburski i klarnecista kontrabasowy Michał Górczyński grali już wcześniej razem, choćby w świetnym zespole Cukunft. Dopiero we wspólnym projekcie - którego trzecim filarem jest wiolonczelista Tomasz Pokrzywiński, muzyk orkiestry Arte dei Suonatori i zespołu Holland Baroque, odnaleźli muzyczną ścieżkę ku transcendencji.

Album "Ars Moriendi" to wynik współpracy tria z włoskim muzykologiem Antonio Chemottim, który z motywu śmierci w muzyce uczynił swoją specjalizację. Zespół na deser tego muzycznego spotkania zaprezentuje publiczności wybrane kompozycje z najnowszego albumu „Nigunim” (Multikulti Project 2020).

Bilety w cenie: 20 PLN ulgowy / 30 PLN normalny dostępne w punktach sprzedaży Ticketmaster oraz w sklepie internetowym ticketmaster.pl.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.