tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 3 lutego 2020

Wycieczka członków i sympatyków KTK Gronie do "Galerii butelek"

26 stycznia dziewięciu członków i sympatyków KTK GRONIE uczestniczyło w wycieczce do Mikołowa celem zwiedzenia „Galerii butelek”. Właścicielką tej galerii jest zupełnie nietuzinkowa postać - Pani Patrycja Długajczyk.

Wycieczka - proszę o publikację


Kolekcja butelek znalazła przytulny kąt w jednej z kamienic blisko mikołowskiego rynku. Szklana galeria „Pół żartem pół serio” to niezwykłe miejsce na mapie Mikołowa. Na dzień dzisiejszy kolekcja liczy około 7200 butelek po różnych alkoholach z całego świata. Zaczęło się niepozornie, bo od dwóch butelek z rodzinnego domu Patrycji Długajczyk. Pani Patrycja opowiedziała nam, że zbieraniem butelek zaczęła bawić się już w 2008 roku. Pierwsze, które zapoczątkowały jej kolekcję, przyniosła od rodziców ze strychu i trzymała je w kuchni. Takie chomikowanie stało się odruchem i kiedy tylko widziała jakąś fajną butelkę, to zabierała ją do domu. Kiedy kolekcja się powiększyła, szybko trafiła z kuchni do pokoju, a w końcu do pudeł. Wszystkie są jedyne w swoim rodzaju, a różnią się od siebie nie tylko kształtem, ale pojemnością, kolorem szkła, etykietami, a przede wszystkim... historią.

- Każda butelka jest inna, ponieważ każda trafia do mnie z innego miejsca. Właściwie to gdyby nie mieszkańcy Mikołowa, a także ludzie z całej Polski, to galeria by nie istniała - mówiła nam Pani Patrycja.

Co najbardziej pociąga P. Patrycję w jej pasji? - Na pewno nie uzależnienie od zawartości, bo rzadko piję, właściwie mogłabym się określić mianem przeciwniczki alkoholu - śmieje się Patrycja. - Na co dzień pracuję w przedszkolu, natomiast jedną z moich pasji jest również jazda na rowerze, więc spożywanie alkoholu i aktywny wypoczynek wzajemnie się wykluczają. Ale mimo to w tych wszystkich butelkach jest coś niezwykłego.

Pogoda nam dzisiaj dopisała. Było mroźno, ale bezwietrznie, więc wszyscy uczestnicy bardzo zadowoleni powrócili do domu. Przejechaliśmy nieco ponad 40km.

Stanisław Bajda

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.