Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA

Rozrywka

  • 25 lutego 2015
  • 28 lutego 2015

Sambor wystąpi w Gramoffonie

Za nami:

W sobotę, 28 lutego o godzinie 20:30 w klubie muzycznym „Gramoffon” w Tychach odbędzie się koncert zespołu „Sambor” promujący nową płytę, której współwydawcą jest Miejskie Centrum Kultury w Tychach.

Koncert stanowi otwarcie nowego cyklu "Przestrzeń dla dźwięku", w ramach którego Miejskie Centrum Kultury będzie prezentować dorobek młodych zdolnych muzyków w różnych zakątkach miasta.

sambor


Płyta „Bruksizm" to świadomie skonstruowany muzyczny zgrzyt. Surowość nowego brzmienia, opartego głównie na elektronice i kwaśnych syntezatorach, doskonale koresponduje z przytłaczającym, introwertycznym charakterem utworów. Kompozycje płyną monotonnie lub nerwowo pulsują - w zależności od tego, czego wymaga historia. Piosenki nie puszą się, ani nie przymilają do słuchaczy. Są skomponowane w sposób nieoczywisty i zaskakujący. Sambor Kostrzewa, który do tej pory pisał tylko po angielsku, po raz pierwszy mierzy się z materią języka polskiego, tworząc teksty niepokojące i uderzająco aktualne.

„Bruksizm" to koncept album, słodko-gorzkie rozliczenie z wielkomiejską samotnością, lękiem i paranoją. Dobiegający trzydziestki Kostrzewa w sposób dobitny i przenikliwy opowiada o współczesności, presji towarzyszącej próbie dopasowania się, tarciach wewnętrznych i nocnym zgrzytaniu zębami. Radykalne odejście od eskapizmu i akustycznych gitar - przenikających nastrój debiutanckiego „Yesterday Is Unknown" - było krokiem odważnym i przytomnym. Odłożenie skafandra romantycznego astronauty umożliwiło Samborowi znalezienie drogi do swojej własnej, dojrzałej esencji. Zapisem tych uniwersalnych i współczesnych poszukiwań jest 9 numerów zawartych na płycie.


Bilety kosztują 15 zł. Rezerwacje pod numerem (32) 327-02-90.

BM / tychy.info, źródło: MCK

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.