Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA

Rozrywka

  • 17 lutego 2015
  • 20 lutego 2015

Nowości filmowe w Multikinie

Za nami:

Już 20 lutego w kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć premierowo nominowanego do Oscara w 6 kategoriach „Snajpera” Clinta Eastwooda. Tego samego dnia najmłodsi kinomani będą mogli zobaczyć opartą na popularnym serialu animację „SpongeBob: Na suchym lądzie”.

„Snajper” Clinta Eastwooda zdobył aż sześć nominacji do Oscara, w tym za najlepszy film i scenariusz adaptowany. Nominację otrzymał także Bradley Cooper, odtwórca roli Chrisa Kyle’a - snajpera o umiejętnościach, dzięki którym zyskał miano bohatera na polu walki.

Żołnierza oddziału SEAL Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych wyróżniają jednak nie tylko wyjątkowe zdolności strzeleckie. Zostaje on wysłany do Iraku w jednym celu - ma chronić innych uczestników misji. Dzięki niezwykle celnym strzałom ratuje życie wielu żołnierzom na polu walki, a w miarę jak wieści o jego odwadze zataczają coraz szersze kręgi, zyskuje przydomek „Legenda”. Jego sława dociera również za linię wroga. Pozbycie się Kyle’a staje się najważniejszym celem rebeliantów, którzy wyznaczają nagrodę za jego głowę. Jednocześnie żołnierz toczy innego rodzaju bitwę - na własnym, rodzinnym froncie. Choć przebywa na drugim końcu świata, stara się być dobrym mężem i ojcem. Mimo zagrożeń i dotkliwej rozłąki z rodziną Chris służy w Iraku cztery kolejne zmiany, stając się uosobieniem dewizy żołnierzy z oddziału SEAL: „Nie zostawiamy nikogo”. Po powrocie do dzieci i żony Tayi (Sienna Miller) przekonuje się jednak, że nie potrafi zapomnieć o wojnie.„SpongeBob: Na suchym lądzie” oparty został na cieszącym się największą oglądalnością w historii kanału Nickelodeon serialu. Po raz pierwszy w swojej historii SpongeBob, uwielbiany przez widzów podwodny bezkręgowiec, wychodzi na suchy ląd, aby wziąć udział w bohaterskiej przygodzie. Życie w Bikini Dolnym nie mogłoby być lepsze dla wiecznego optymisty SpongeBoba i jego przyjaciół: lojalnej rozgwiazdy Patryka, sardonicznej ośmiornicy Skalmara, wiewiórki naukowca Sandy i skorupiaka kapitalisty pana Kraba. Kiedy sekretny przepis na kraboburgery zostaje wykradziony, odwieczni rywale SpongeBob i Plankton muszą połączyć siły i udać się w podróż w czasie i przestrzeni, aby pokonać nikczemnego pirata Burgerobrodego i zniweczyć jego plany na tworzenie wybornych smakołyków.

BM / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.