tychy.info

Reklama

Rozrywka

  • 17 lutego 2015
  • 22 lutego 2015

Zapaska i Fifidroki w Kloster Pub

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kloster Pub" podaj

Za nami:

Ianina Shpachynska i Pavlo Nechytajlo tworzą muzykę za pomocą tradycyjnych instrumentów oraz elektroniki. W ich utworach można usłyszeć wpływy rocka czy hip-hopu, jednak trzon stanowią ukraińskie tradycyjne melodie. W lutym będzie można zobaczyć ich występ na żywo.

Koncert zespołu Zapaska i Fifidroki odbędzie się w niedzielę, 22 lutego o godzinie 19.00 w Kloster Pub. Bilety do nabycia w cenie 15 zł.

Zapaska to elektro-akustyczny duet grający indie-pop z Ukrainy. Poza Ukrainą na swoim koncie mają trzy europejskie trasy (w tym jedną ze słowackim duetem Longital) oraz występy na wielu festiwalach (Pohoda kryty Camping 2011 (SK), Europejski Stadion Kultury (PL), Art Polak (UA), Tramtamtydamtuda (CZ), Festiválek Bez bojů Walek (CZ), Povalec 2011 (CZ), Spievajúci básnici (SK), Noc Kultury w Lublinie 2012 (PL,), Stany Wyspy Praha 2012 (CZ), Bažant Pohoda 2012).

Zespół stale eksperymentuje ze swoją muzyką, wzbogacając jej dźwięk. Występy duetu na żywo często zaskakują i przepełnione są niesamowitą energią. Mimo wszystkich tych zmian ich muzyka nic nie traci ze swojej spontaniczności i autentyczności.
Muzyka siedmioosobowego składu Fifidroków ma swoje źródła w śląskich kominach, beskidzkich polach, ukraińskich wsiach, żydowskich kibucach i zakazanych dzielnicach śląskich miast. Ich muzyka jest równie agresywna i brudna co balladowa i baśniowa. Miejskie Centrum Kultury wydaje właśnie ich debiutancką płytę (w ramach programu Tyski Bank Kultury).

BM / tychy.info
źródło: MCK

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Kloster Pub

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kloster Pub" podaj