Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA

Rozrywka

  • 9 lutego 2015
  • 13 lutego 2015

Koncert bluesowy w MCK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj

Za nami:

Blues znowu zagości w Miejskim Centrum Kultury! Po przerwie, na kameralniej scenie wystąpią Russ Green oraz Harsh Guitar Mark.

blues dobry tychy


Wydarzenie odbędzie się w piątek, 13 lutego o godzinie 19:00. Bilety w cenie 15 zł można rezerwować pod numerem: (32) 327-02-90.

Russ Green jest przedstawicielem młodej generacji bluesa. Grał i koncertował z największymi talentami - Johnem Primerem i Lurrie Bellem. Zaprezentowany został na dwóch płytach, których wydanie miało na celu swoistą manifestację kondycji chicagowskiej harmoniki bluesowej. Inspiruje się Jimmie Hendrixem i Sugar Blue.Marek Wojtowicz (Harsh Guitar Mark) - bluesman grający gospel i bluesa na gitarze akustycznej od ponad 30 lat. Absolwent Pedagogiki kulturalno - oświatowej Uniwersytetu Wrocławskiego. Pracował w Radiu Vanessa w Raciborzu - jest twórcą audycji "Blues Włóczęgi". Był związany z Tygodnikiem Nowiny Raciborskie, współpracował muzycznie z teatrem Kana w Szczecinie, publikował w kwartalniku Twój Blues. Założył Stowarzyszenie Son House Gospel Blues Society, jest jego prezesem. Pomysłodawca i twórca festiwalu Motywy Bluesa w Raciborzu. Założyciel pierwszej szkoły country bluesa w Polsce, organizator wyjazdowych warsztatów bluesa akustycznego. Animator wielu działań kulturalnych na kanwie gospel i bluesa, występował na wielu festiwalach w Polsce. W 2010 otrzymał nagrodę Prezydenta Raciborza za osiągnięcia w animowaniu muzycznego życia kulturalnego w Raciborzu.

BM / tychy.info, źródło: MCK

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Miejskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.