Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA

Rozrywka

  • 11 lutego 2015
  • 17 maja 2015

"Kocham Cię" w Andromedzie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj

Za nami:

Miłośników teatru zapraszamy do Pasażu Kultury Andromeda na spektakl Andrzeja Marii Marczewskiego pt. "Kocham Cię".

Przedstawienie będzie można zobaczyć w dwa weekendy: 9 i 10 maja, a także 16 i 17 maja o godzinie 18.30 w Pasażu Kultury Andromeda. Występują: Klaudia Walencik, Jerzy Mazur. Cena biletu: 15 zł normalny, 10 zł na kartę stałego widza oraz ulgowy (leg. szkolne, studenckie, emeryci).

"Kocham Cię" w próbach · fot. Jakub Kabus


Czy Teatr jest miejscem, w którym możemy na serio zastanawiać się nad filozofią świata i relacjami międzyludzkimi? Tak. Ponieważ obok nas w fotelu siedzi drugi człowiek, którego oczywiście możemy nie zauważać, ale do którego możemy też się uśmiechnąć, akceptując jego sąsiedztwo. Proste i dla wszystkich miłe. Czy można drugiemu, (obcemu?) człowiekowi powiedzieć: kocham Cię? To już przy naszym dzisiejszym stanie świadomości może wywołać panikę. Czego ten drugi ode mnie chce? Oświadcza mi się? Ironizuje? Kpi? Jest obcy, dlaczego tak do mnie mówi? Co się za tym kryje?

Dla tych, którzy pragną żyć w związkach, odwiecznym pytaniem jest, jak stworzyć najwartościowszy związek? Jak poradzić sobie z własnym ego, jak nie gubiąc siebie dać szansę partnerowi? Słowem, co to znaczy dziś być razem?

Media kochają Zło, bo jest atrakcyjniejsze, ładniej grzeszy, jest fotogeniczne i w sumie każdy wie, jak ono wygląda. A Dobro jest podobno nudne, niereformowalne, i jakieś takie pokrętne. Świat uwielbia ruchy pozorowane. Im kto więcej pozoruje i symuluje tym wyższe ma notowania, czyli więcej publicznie może. Może również czynić Dobro, ale patrz wyżej, Dobro nie jest, jak mówią fachowcy od public relations, medialne, i kółko się zamyka. Czy jesteśmy więc w stanie publicznie zainwestować w opcję ludzkiego Dobra? Oczywiście, każdy może to uczynić na własny użytek. Każdy też, i Ja w tej chwili mogę powiedzieć do każdego, innego, mojego Ty: kocham Cię. I mogę zobaczyć wtedy jak świat się zmienia. Kocham Cię.

Andrzej Maria Marczewski

BM / tychy.info, źródło: Teatr Mały

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Teatr Mały

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.