Rozrywka

  • 27 stycznia 2015
  • 25 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 2016

Wystawa o Tychach w Muzeum

Za nami:

W sobotę, 28 lutego w ramach wystawy „Tychy oczywiste i nieoczywiste. Książęce ślady, dotknięcie sacrum i nowe miasto” w Muzeum Miejskim odbędzie się prelekcja dr Marii Lipok-Bierwiaczonek.

28 lutego o godzinie 15.00 zapraszamy do Starego Magistratu (pl. Wolności 1) na prelekcję dr Marii Lipok-Bierwiaczonek "Tychy inaczej. Miejsca mityczne, legendarne, symboliczne". Wstęp na prelekcję jest wolny.

Spotkanie w muzeum towarzyszy wystawie "Tychy oczywiste i nieoczywiste". Wystawa prezentowana jest w siedzibie Muzeum Miejskiego w Tychach w Starym Magistracie. Jej autorką jest Maria Lipok-Bierwiaczonek - etnolog, socjolog, doktor nauk humanistycznych, od 1 grudnia 2004 do 30 czerwca 2014 roku dyrektor Muzeum Miejskiego w Tychach.

wystawa
Wystawa "Tychy oczywiste i nieoczywiste". · fot. Miejskie Centrum Kultury


Ekspozycja zwraca uwagę na krajobraz kulturowy miasta, opowiada o jego charakterze, elementach składających się na jego tożsamość, a także o mniej znanych obiektach i miejscach. Będzie pomocą w szukaniu miejsc mitycznych i owianych legendą, zachowanych w pamięci ze względu na niezwykłe walory czy historie.

Wystawę można oglądać do 25 kwietnia. Wstęp jest bezpłatny.

BM / tychy.info

źródło: MCK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj