tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 9 stycznia 2015
  • 1 lutego 2015

Dzioło świętuje 15-lecie!

W 2015 roku zespół Dzioło z Kobióra obchodzi 15-lecie istnienia. Z tej okazji chce znów przypomnieć się polskiej publiczności, a w szczególności naszej lokalnej społeczności.

- Trwają przygotowania do tego szczególnego dla nas roku. Rozpoczynamy go koncertami WOŚP-owymi, a następnie ruszamy w dwumiesięczną zimową trasę koncertową. Odwiedzimy wówczas kilkanaście miast w województwach śląskim, małopolskim, opolskim i dolnośląskim. Zagramy m.in. we Wrocławiu, Katowicach, Opolu, Krakowie, Bielsku-Białej, Gorlicach, Bytomiu, Czechowicach-Dziedzicach, Chorzowie i Tychach. Koncerty na tegorocznej Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy zagramy w Rybniku (Kampus Akademicki, godz. 17) i Chełmku (Rynek, 20.15). Od maja zaczynamy sezon plenerowy. Oczywiście chcemy bardzo intensywnie koncertować przez cały rok. Trwają również prace nad nowym materiałem, który już wiosną ujrzy światło dzienne. W przygotowaniu jest również klip promujący nowe wydawnictwo, który ukaże się już w zimie - informują muzycy zespołu Dzioło.

Dzioło zagra podczas WOŚPu


Zespół Dzioło powstał w 2000 roku. W krótkim czasie dzięki wielu rewelacyjnym piosenkom trafił w gusta dużej części osób i znalazł sporą rzeszę fanów. W 2002 roku Dzioło wygrało Pszczyński U'rock - przegląd zespołów rockowych. Do rąk członków zespołu trafiła wówczas nagroda publiczności. Zespół wystąpił również na festiwalu Woodstock 2002 w Żarach, gdzie został bardzo gorąco przyjęty.

Na początku września 2004 teledysk do ich piosenki "Zamyślone głowy" został zakwalifikowany do festiwalu polskich wideoklipów Yach Film. Klip znalazł się w kategorii "Inna energia". Reżyserem teledysku jest Romuald Kłakus - słynny wuj z piosenki "Joint u Romana". Utwór "Zamyślone głowy" znalazł się także na składance "Przystanek Woodstock - Najgłośniejszy Film Polski".Grupa zagrała ponad 300 koncertów w kraju i zagranicą m.in. na "Dyktandzie" w katowickim Spodku, świętach miast, Finałach WOŚP, juwenaliach, Przystanku Woodstock 2001 i 2002, Puste Holmy w 2010 roku w Rosji. Grupa uczestniczyła również w wielu przeglądach oraz festiwalach zawsze zdobywając najlepsze miejsca.

Oprócz utworów granych na koncertach, zespół skomponował muzykę do dwóch spektakli teatralnych "Kartoteka" Różewicza, "Hamlet i Małgorzata" wg Bunuela oraz filmu "Booggyman". Grupa ma na koncie 3 albumy: "Strong", "Light" (2001), "(Nie)porozumienie" (2005).

Dzioło świętuje 15-lecie istnienia · fot. Zbigniew Krówka, Radosław "Ozi" Góra i Jacek Smoter


Skład zespołu przedstawia się następująco:

Grzegorz Kozioł (wokal/djembe)
Michał Kłakus (bas/wokal)
Jacek Czerwiński (gitara/wokal)
Maciej Słatyński (akordeon)
Damian Kłos (perkusja)

BM / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.