tychy.info

Reklama

Rozrywka

  • 9 maja 2014
  • 24 maja 2014

Mr. Pollack zagra w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Underground Pub" podaj

Za nami:

24 maja (sobota) w Underground Pub wystąpi Mr. Pollack.

Zespół Mr.Pollack powstał w 1989 roku w Mielcu. Założycielami zespołu są dwaj bracia Jacek Polak - gitara, vocal, programowanie (Chłopcy z Placu Broni,Voo Doo, Jacek Skubikowski, Renata Przemyk, Grzegorz Skawiński, Real Deal-UK...) i Grzegorz Polak - bębny,aranżacje (Real Deal-UK,Trzy Nie Cztery..).

Swą muzyczną edukację rozpoczęli od śpiewania w chórze Stanisława Steczkowskiego (ojciec Justyny Steczkowskiej) w 7 roku życia. Po udanych występach w Jarocinie 1990 roku podpisali kontrakt z firmą Loud Out Records ,dla której nagrali płytę pt."QŃ".

W 1993 roku zespół był finalistą Marlboro Rock-in'93 International, występując z gitarzystą Jackiem Królikiem ("Brathanki") i basistą Piotrem Żaczkiem (obecnie znany sideman). W 1995 firma "GK" podpisała z zespołem kontrakt wydawniczy i w 1996 roku pojawiła się na rynku kolejna płyta pt."Manhattan-One" w nagraniu ,której wziął udział Grzegorz Skawiński gitarzysta zespołu O.N.A./Kombii.

Rok 1997 zaznaczył się wyróżnieniem przyznanym przez prestiżowy magazyn dla gitarzystów i basistów "Gitara i Bas" umieszczając Jacka Polaka na pierwszym miejscu w kategorii "Nowa Nadzieja Gitary" w corocznym plebiscycie czytelników. W 1998 roku Jacek Polak przygotował dla gdańskiego wydawnictwa "Professional Music Press" mistrzowskie instruktażowe video dla gitarzystów pt."Granie Na Manhattanie", w którym demonstruje swoją niesamowitą technikę gry w oparciu o przykłady zaczerpnięte z płyty "Manhattan-One".

Ostatnie 3 lata Jacek i Grzegorz spędzili współpracując z angielskim zespołem "Real Deal" podróżując po świecie i uwieńczając tę współpracę nagraniem w roku 2000 nowej płyty pt. "Air On 6 Strings" zawierającej rewelacyjne przeróbki utworów wielkich kompozytorów muzyki klasycznej takich jak: Beethoven, Mozart, Bach, Rhymski-Korsakov ("Lot Trzmiela" na gitarę elektryczną) itd.

W 2002 roku w USA,wytwórnia płytowa "Guitar 9 Records" uznała Jacka za Nieodkryty Talent Gitarowy.

W tym samym roku zespół podpisał umowę z włoską wytwórnią płytową "Millerecords" na dystrybucję płyt Mr.Pollack na terenie Włoch.

W 2011 roku Grzegorz Polak został laureatem międzynarodowego konkursu dla perkusistów Dubai Drum Off 2011 organizowanego przez sieć sklepów muzycznych Melody House w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Obecnie w nowo wybudowanym Polak Bros Studio zespół pracuje nad nagraniem kolejnej autorskiej płyty.

Obecny skład zespołu: Jacek Polak-Gitara, Vocal; Grzegorz Polak-Bębny, Vocal; Mariusz Ciach-Bass,Vocal; Wojciech Kawa-Keys, Vocal.

Początek koncertu o 20.00.

lik / tychy.info
źródło: www.mrpollack.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Underground Pub

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Underground Pub" podaj