tychy.info

Reklama

Rozrywka

  • 27 kwietnia 2018
  • 29 kwietnia 2018

Zabawa taneczna z folklorem miejskim w Szkole Podstawowej nr 3

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj

Za nami:

29 kwietnia Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na kolejne warsztaty tańca z muzyką na żywo z cyklu "Niedzielne spotkania z kawą i poleczką".

Gabriela Mościcka, Grzegorz Domański - Warszawski
Gabriela Mościcka, Grzegorz Domański - Warszawski Duet Sentymentalny · fot. materiały własne Duetu


Od stycznia w każdą ostatnią niedzielę miesiąca Muzeum zaprasza mieszkańców miasta do siedziby Szkoły Podstawowej nr 3 w Tychach na tańce połączone z elementami nauki podstawowych kroków oraz zabawy taneczne. Każdorazowo spotkanie rozpoczyna się o godz. 15.00 i trwa do godz. 17.00.

Gospodarzem spotkań jest Kapela Fedaków. To muzycy zafascynowani światem wiejskiej muzyki i energetycznego tańca ludowego, grający zarówno tańce śląskie, jak i te z różnych regionów Polski, a także muzykę mniejszości etnicznych. Na ich instrumentarium składają się między innymi bębenek, baraban, akordeon, cymbały, trąbka i skrzypce.

Gościem specjalnym kwietniowych warsztatów będzie Warszawski Duet Sentymentalny, czyli Gabriela Mościcka i Grzegorz Domański - para młodych ludzi zafascynowanych tradycją. Grając wspólnie przenoszą publiczność w klimat przedwojennej Polski.

Na warsztaty zapraszamy wszystkich chętnych, niezależnie od wieku. Warto zaopatrzyć się w wygodny strój i buty na płaskim obcasie. Wstęp jest wolny. Nie ma konieczności rezerwacji miejsc.

Niedzielne spotkania z kawą i poleczką to propozycja warsztatów tanecznych w ramach cyklu Muzeum Miejskiego w Tychach Kultowe Osiedle A oraz Programu Rewitalizacji dla miasta Tychy.

BM / tychy.info
źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj