tychy.info

Reklama

Rozrywka

  • 3 kwietnia 2013
  • 28 kwietnia 2013

Piosenki Anny German w Teatrze

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj

Za nami:

28 kwietnia (niedziela) Teatr Mały zaprasza na koncert piosenek Anny German w wykonaniu Agnieszki Babicz, laureatki Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Anny German w Zielonej Górze.

Spośród bogatego zbioru twórczości Anny German wybrane zostały utwory najbardziej popularne i charakterystyczne dla poszczególnych okresów drogi artystycznej piosenkarki. Będzie można usłyszeć "Bal u Posejdona", "Zakwitnę różą", "Człowieczy los", czy "Eurydyki tańczące".

Anna German wniosła do polskiej piosenki piękno słowa, kolor, lekkość, delikatność. Jej utwory przepełnione są miłością do świata i człowieka, afirmacją życia. Teksty niosą olbrzymie wartości - nie tylko literackie. W połączeniu z dźwiękiem tworzą piękne obrazy i wizje plastyczne, które składają się na nastrój tego koncertu - nastrój tajemniczej ekspresji i tęsknoty kobiety, która jako ta wędrująca Eurydyka boryka się z otaczającym ją światem, z całym jego bagażem, w ciągłej wędrówce po jego meandrach, zawiłościach.

Narratorem - swego rodzaju przewodnikiem jest Beata Olga Kowalska, która czytanym i recytowanym słowem zaczerpniętym z poezji W. Szymborskiej H. Poświatowskiej i tekstów A. Achmatowej oraz fragmentów wspomnień z podróży samej Anny German prowadzi naszą Eurydykę przez burzliwe życie jako kobietę, matkę, żonę, kochankę…

Nowe aranżacje, które powstały za sprawą instrumentalistów towarzyszących artystce nadają utworom Anny German świeżość pozostawiając jednocześnie ich autentyczny klimat i nastrój.

Początek koncertu o godzinie 18.00. Bilety - 35 zł (normalny) i 28 zł (na kartę stałego widza).

lik / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Mały

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj