Rozrywka

  • 11 stycznia 2018
  • wyświetleń: 1900

Ferie zimowe z Muzeum Miejskim pełne atrakcji!

Co kiedyś oglądano w telewizji i czy w ogóle ją oglądano? Czy każdy posiadał telefon? Co uważano za największy „krzyk mody”? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań odnajdziemy w czasie zajęć dla dzieci, specjalnie przygotowanych przez pracowników Muzeum na czas ferii zimowych.

Na najmłodszych mieszkańców naszego miasta czeka wiele atrakcyjnych propozycji - dowiedzą się, jak pisały nasze prababki i samodzielnie spróbują poćwiczyć pismo neogotyckie przy użyciu stalówki z obsadką i atramentu. Przy pomocy programu Google Earth wybiorą się w wirtualną wycieczkę szlakiem tyskich mozaik, poznają życie w czasach PRLu oraz historię i znaczenie symboli olimpijskich. Obejrzą „Przygody kota Filemona”, „Krecika” oraz wybrane odcinki Polskiej Kroniki Filmowej. Zajęcia będą bezpłatne.
 

Program zajęć w Muzeum w okresie ferii zimowych



Wtorek, 30 stycznia, godz. 10.00
Zimowe poranki w Muzeum
PeeReL bliski dzieciom
Stary Magistrat, pl. Wolności 1

Co oglądano w  telewizji i czy w ogóle telewizję oglądano? Czy każdy posiadał telefon? Czym zastępowano wszechobecne dziś komputery?

Zajęcia mają na celu przybliżenie dzieciom, w prosty sposób, minionych czasów Polski Ludowej - głównie dawnych sprzętów codziennego użytku - dziś bardzo często zupełnie zapomnianych, wypartych przez nową technologię; pokazania jak się zmieniały przez lata. Uzupełnieniem będzie projekcja bajek okresu PRL - Przygód kota Filemona, Bolka i Lolka, Krecika itp.
Prowadzenie: Agata Berger
Dla dzieci od 6 do 12 lat
Czas trwania: ok. 60 minut

Czwartek, 1 i 8 lutego, godz. 11.00
Historia olimpijskich kółek, czyli igrzyska na wesoło
Tyska Galeria Sportu, ul. Edukacji 7

W lutym w koreańskim mieście PyeongChang odbędą się Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Z tej okazji uczestnicy zajęć poznają historię i znaczenie najważniejszych symboli olimpijskich, dowiedzą się także o konkurencjach sportowych rozgrywanych na igrzyskach. W programie spotkania również warsztaty plastyczno - edukacyjne.
Prowadzenie: Dorota Kordys, Piotr Zawadzki
Dla dzieci od 6 do 12 lat
Czas trwania: około 60 minut

Piątek, 2 lutego, godz. 11.00
Mozaika - piękno całości z różności
Stary Magistrat, pl. Wolności 1

Dzieci dowiedzą się czym jest mozaika oraz poznają jej przykłady obecne w przestrzeni miasta. Wykorzystując program Google Earth wybiorą się w wirtualną wycieczkę szlakiem wybranych dzieł. W drugiej części spotkania, zainspirowane znanymi im realizacjami oraz swoimi wyobrażeniami Tychów, będą miały okazję wcielić się w artystów i zaprojektować własne mozaiki. Kto wie - być może kiedyś któraś z nich udekoruje przestrzeń naszego miasta?
Prowadzenie: Anna Kura
Dla dzieci od 6 do 12 lat
Czas trwania zajęć: ok. 150 minut

Wtorek, 6 lutego, godz. 10.00
Zimowe poranki w Muzeum
PeeReL bliski dzieciom
Stary Magistrat, pl. Wolności 1

Jak wyglądały stroje z tamtych czasów, co uważano za największy „krzyk mody”, co pojawiało się na stołach, czego nie było na sklepowych półkach, czym były „kartki”, czego słuchano i jak najchętniej spędzano wolny czas. Zajęcia mają na celu pokazanie, w prosty sposób, minionych czasów Polski Ludowej. Uzupełnieniem będzie projekcja Polskiej Kroniki Filmowej o podobnej tematyce.
Prowadzenie: Agata Berger
Dla dzieci od 6 do 12 lat
Czas trwania: ok. 60 minut

Środa, 7 lutego, godz. 11.00
Jak pisały nasze prababki, czyli o dawnym piśmie
Stary Magistrat, pl. Wolności 1

Zajęcia poświęcone rozwojowi pisma od wieków średnich do czasów współczesnych. Mowa będzie także o  używanych materiałach i narzędziach pisarskich oraz pochodzeniu pisma gotyckiego i jego ewolucji do pisma neogotyckiego. Rzecz jasna na uczestników zajęć czekają także zabawy i zajęcia praktyczne - po zapoznaniu się z alfabetem neogotyckim, poznaniu kroju poszczególnych liter, uczestnicy zajęć będą mogli samodzielnie poćwiczyć pisanie na przygotowanych kartach przy użyciu stalówki z obsadką i atramentu.
Prowadzenie: Agata Berger
Dla dzieci od 7 do 14 lat
Czas trwania: ok. 90 minut
Uwaga! Zajęcia dla maksymalnie 10 osób


Zapisy na zajęcia w Starym Magistracie przyjmuje Anna Kura - tel. (32) 327-18-21; e-mail: a.kura@muzeum.tychy.pl. Z kolei zgłoszenia na zajęcia w TGS należy kierować do p. Doroty Kordys - tel. 515-717-430; e-mail: d.kordys@tgs.tychy.pl.

BM / tychy.info

źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj