tychy.info

Reklama

Rozrywka

  • 6 grudnia 2012
  • 7 grudnia 2012

Koncert Tymon&The Transistors

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kloster Pub" podaj

Za nami:

7 grudnia (piątek) Kloster Pub zaprasza na koncert Tymona Tymańskego i The Transistors.

grupa Tymon & The Transistors, znana znana jest ze współczesnego rock'n'rolla oraz energetycznych i żywiołowych występów. Najbliższa trasa koncertowa, związana jest z 10-leciem istnienia zespołu.

Zwieńczeniem trasy koncertowej będzie wydanie w lutym 2013 albumu pt. "Koncert w Radiu Gdańsk", którego nagranie pochodzi z 30 września 2012.

- "Dekada działalności to dobra okazja do podsumowania, które stanowi album koncertowy. Większość tego czasu spędziliśmy w weekendowych rozjazdach, więc pomysł z rejestracją koncertu wydaje się uczciwy. W naszym przypadku nie były to stadiony i wielotysięczne hale. Raczej nieduże kluby, w których scenicznym kurzu tarzaliśmy się z niekłamaną przyjemnością i oddaniem, jak przystało na ginący gatunek rokendrolowców. Osobiście nie znoszę płyt typu live, ale nasze nagranie z koncertu w Radiu Gdańsk łączy brud i chropawość żywego występu dla publiczności oraz dobre brzmienie studyjne, oparte na względnej separacji poszczególnych instrumentów" - wyjaśnia Tymon Tymański.

Grupa Tymon & The Transistors powstała w lipcu 2002 roku na warsztatach w ramach imprezy Przystanek Olecko. W roku 2003 zespół pracował nad ścieżką do filmu "Wesele", którego premiera odbyła się we wrześniu roku 2004. W 2005 roku muzyka z "Wesela" (głównie autorstwa Tymona Tymańskego) została nagrodzona Orłem Akademii Filmowej oraz Złotą Kaczką czasopisma "Film".

W roku 2007 zespół wydał kolejną płytę pt. "Don't Panic! We're From Poland“. Podobnie jak na pierwszej, w paru utworach drugiego krążka współkompozytorem muzyki był Robert Brylewski (Brygad Kryzys, Izrael). W roku 2010 ukazał się trzeci album Tranzystorów pt. "Bigos Heart“, który w roku 2011 został nagrodzony Fryderykiem w kategorii "Muzyka Alternatywna".

Od roku 2008 Tymon i Tranzystory pracują nad głośnym już musicalem pt. "Polskie Gówno", którego długo przekładana premiera odbędzie się we wrześniu 2013. W filmie występują zarówno znakomici aktorzy (Marian Dziędziel, Jan Peszek, Arek Jakubik, Sonia Bohosiewicz, Grzegorz Halama), jak i cała plejada wybitnych postaci polskiej sceny muzycznej (m.in.: Robert Brylewski, Tomasz Lipiński, Lech Janerka, Leszek Możdżer, Kasia Nosowska i Czesław Mozil).

Początek o godzinie 20.00. Bilety na koncert: 20 i 25 zł.

lik / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Kloster Pub

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kloster Pub" podaj